×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Podłoga w łazience – jakie płytki wybrać?

Podłoga w łazience – jakie płytki wybrać?

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
Dodano: 20 maj 2016 12:00

Trwałe i eleganckie okładziny ceramiczne na długie lata udekorują łazienkową podłogę. W ofercie producentów znajdziemy wiele kolekcji – nie tylko o pięknym wyglądzie, ale także dużej wytrzymałości na uszkodzenia.

Przy wyborze płytek warto wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów: ścieralność, antypoślizgowy oraz twardość. Codzienne użytkowanie i stały kontakt z wodą wymagają bezpiecznych rozwiązań. Możemy wybrać np. terakotę, czyli płytki kamionkowe wyrabiane z oczyszczonej, drobnoziarnistej gliny. Ich powierzchnia jest szkliwiona, dzięki czemu mają charakterystyczną gładkość. W ofercie producentów są także płytki gresowe – z większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, niż ma terakota.

W trakcie montażu okładzin podłogowych trzeba pamiętać, że ich powierzchnia powinna być bezpieczna w codziennym użytkowaniu – zbyt śliskie powierzchnie mogą powodować upadki i kontuzje. Klasy antypoślizgowości płytek bada się na dwa sposoby – dla stopy w obuwiu oraz dla stopy bosej. Duża litera R w podanym parametrze oraz cyfra od 9 do 13 oznacza stopień antypoślizgowości dla stopy w butach. Parametr nie niższy niż R10 oznacza, że powierzchnia płytki faktycznie jest antypoślizgowa. Badany natomiast na „bosą stopę” drugi z parametrów jest określany literami A, B lub C, gdzie C oznacza najwyższy stopień antypoślizgowości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także