PARTNER PORTALU
Podłoga w łazience: super pomysły z polskich domów

Podłoga w łazience: super pomysły z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
23 lut 2018 10:40

Podłogi w łazience nie traktujmy po macoszemu. To jedna z najbardziej wyeksponowanych powierzchni całego pomieszczenia. Warto wykończyć ją w ciekawy sposób. Pokazujemy przykłady jak.

Omawiając aranżację łazienki skupiamy się na meblach, ceramice sanitarnej, okładzinach ściennych, a nawet armaturze. Tymczasem równie ważnym elementem wykończenia wnętrza jest to, co położymy na podłodze. Ciekawie dobrana posadzka będzie ozdobą łazienki, a jej wzór, kolor czy faktura wpłyną znacząco na to, jak odbieramy całe wnętrze. 

W łazienkach, w których ściany wykończyliśmy jednolitymi płytkami, możemy pokusić się o wzorzysty motyw na podłodze. Tam gdzie ściany zdobią rozmaite motywy, podłoga może tonować aranżację.

Chcąc optycznie powiększyć łazienkę, możemy wybrać połyskujące płytki lub posadzkę żywiczną, w której odbijać się będzie całe wnętrze. Ten drugi sposób sprawdzi się również w łazienkach urządzonych w stylu loft, gdyż doda im technicznego charakteru, a także wszędzie tam, gdzie zależy nam na jednorodności powierzchni podłogi. Urok i przytulność łazience nada drewniana deska lub też płytki ją imitujące. 

Jak widać sposobów (i towarzyszących im efektów) na wykończenie podłogi w łazience jest wiele. Zobaczcie, które wybrali inni!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także