Pokój kąpielowy: sauna, hydromasaż, światłoterapia

Pokój kąpielowy: sauna, hydromasaż, światłoterapia

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
10 sie 2009 11:03

Łazienka z sauną, sypialnia i garderoba stanowią w tym domu małżeńską enklawę spokoju. Wystarczy zamknąć wiodące z korytarza drzwi, by zostawić za sobą cały zgiełk tego świata. Jedyna zasada, jaka rządzi tym „państwem w państwie”, to przyjemność.

Czy ktokolwiek jeszcze pamięta, że hasło „od każdego według jego siły, każdemu według jego potrzeb” wymyślił rosyjski anarchista i komunista Piotr Kropotkin? Czasy wojującego komunizmu mamy już za sobą, drugi człon tego hasła sprawdza się natomiast świetnie jako zasada przyświecająca udanej aranżacji architektonicznej.

Chodzi przecież o to, żeby przewidzieć i zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników mieszkania. Mieszkańcy tego domu pod Białołęką swoje potrzeby określili jasno: komfort, luksus i nowoczesność, ich realizację pozostawiając całkowicie w gestii projektanta.

Salon kąpielowy w wielkim stylu

Właściciele, którzy na co dzień zajmują się biznesem, a od czasu do czasu podróżami po świecie, chcieli mieć łazienkę będącą czymś więcej niż miejscem, gdzie bierzemy szybki prysznic. Zgodnie z ich oczekiwaniami powstał ekskluzywny salonik kąpielowy, dopełniony sauną i zintegrowany z sypialnią i garderobą.

Jako że w domu jest więcej łazienek, małżonkowie mają wyłączność na korzystanie z tych pomieszczeń i mogą się cieszyć komfortem intymności. „Pokaż mi swoją łazienkę, a powiem ci, kim jesteś” – na podstawie wyposażenia tego salonu kąpielowego można powiedzieć wiele na temat stosunku do życia i temperamentu jego użytkowników.

Sauna, wanna z hydromasażem, deszczownica

Jest tu bowiem szereg urządzeń, które świadczą o zamiłowaniu do rzeczy i czynności przyjemnych, a jednocześnie mających pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Mamy więc saunę, dużą wannę z hydromasażem (marka Victory SPA, model „Sicilia”) i kabinę prysznicową, która została wyposażona nie tylko w panel z opcją hydromasażu, ale też w deszczownicę z funkcją światłoterapii.

Jak zapewnia projektant, właściciele nie traktują tych urządzeń jak ekskluzywne gadżety, tylko często z nich korzystają. Taki sposób dbania o kondycję psychofizyczną mieści się w ramach propagowanego od lat 90. stylu życia wellness, którego zwolennicy zakładają, że troska o zdrowie bynajmniej nie wyklucza przyjemności.

Telewizor w łazience

O tym, że małżonkowie lubią spędzać w salonie kąpielowym dużo czasu świadczą najwymowniej dwa „sprzęty”: fotel i telewizor. Podobno pan domu jest zapalonym kibicem piłki nożnej, a jednocześnie kocha wodę. Nie dziwi zatem fakt, że ulubionym miejscem oglądania meczy stała się... wanna. Z kolei wygodny, biały fotel, ustawiony vis-à-vis lustra służy pani domu podczas codziennych kosmetycznych zabiegów.

Łazienka staje się wtedy komfortową „gotowalnią”. Obecność dwóch umywalek potwierdza, że można tu mile spędzić czas zarówno razem, jak i osobno, nie wchodząc sobie w drogę. W zależności od potrzeb...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także