Pomysł na łazienkę w modnym szałwiowym kolorze. Fajny projekt!

Pomysł na łazienkę w modnym szałwiowym kolorze. Fajny projekt!

Autor: Justyna Łotowska
10 lut 2022 13:21

Łączy w sobie zieleń i szczyptę szarości. Wygląda naturalnie, subtelnie i relaksuje. Dlatego tak chętnie gości w luksusowych salonach spa. Odcień szałwii jest cały czas en vogue. Zobaczcie, jak urządzono w tym kolorze łazienkę!

Szałwiowy odcień koloru zielonego lubi towarzystwo bieli, bo ta potrafi ładnie podkreślić wyjątkowy ton zieleni. W tej aranżacji wąskie, prostokątne płytki w kolorze szałwii projektant zestawił z bielą, ale nie z typową, śnieżną, tylko z ciekawszą jej odsłoną off-white, nieco przygaszoną z dodatkiem kropli szarości.

Oprócz barwy uwagę przykuwa sposób ułożenia glazury – pionowo, w układzie prostym. Powstaje dzięki temu regularny wzór. Ułożone tak płytki są ozdobą ścian w strefach umywalki i prysznica, oddzielonych od siebie praktycznie niewidoczną taflą szkła kabiny walk-in z odpływem w podłodze.

Czarne akcenty w jasnej łazience

Na spokojnym, zielono-białym tle umieszczono wyraziste elementy. Minimalistyczne białe lampy zawieszono na metalowych mocowaniach w czarnym kolorze. Znajdują się na różnych wysokościach, co daje wrażenie asymetrii. Ciemna oprawa zdobi duże okrągłe lustro.

Intrygującą tonacją black wyróżnia się efektowna armatura. Nablatowej umywalce w formie białej misy towarzyszy stojąca nablatowa bateria Vitto Black Verdeline (marka Ferro). Cechuje ją nie tylko elegancka matowa czerń, lecz także modnie pochylony korpus i jego nietuzinkowa geometryczna forma o łagodnych liniach krawędzi. Baterii  towarzyszy zestaw natryskowy przesuwny Phila Black o rączce prysznicowej z funkcją deszczu.

Szałwiowy kolor świetnie wygląda z terazzo

Z ciemną barwą armatury współgra podłoga wyłożona kaflami w graficie, o charakterystycznym wzorze terazzo. Motyw ten nawiązuje do materiału stosowanego w XIV-wiecznych willach weneckich, wykonanego z okruchów marmuru oraz różnokolorowych kamieni. Wzór ceniono potem m.in. w okresie międzywojennym, a jako spolszczone lastryko chętnie wybierany był przez projektantów w latach 60. i 70. XX wieku. Obecnie terazzo się odradza w licznych nowych odsłonach i kombinacjach kolorystycznych.

Łazienka w stylu boho scandi

Kompozycja ma w sobie coś z chłodu Skandynawii. Surowość ta przełamana została jednak wizualnym ciepłem jasnego drewna szafki łazienkowej i półek na kosmetyki. To rodzaj eklektyzmu, bardzo wyważonego, hołdującego naturalności i wygodzie.

Wiele pozytywnej energii, a także nutę stylu boho wnoszą rośliny w ceramicznych donicach ulokowanych na dwupoziomowym, czarnym kwietniku. Podobną, ożywczą rolę pełnią gałązki w ozdobnym, połyskującym metalem wazonie. Nie bez przyczyny w tym „zielonym” otoczeniu zastosowano armaturę przyjazną środowisku.

Aranżacja tworzy harmonijny związek pozornie odległych światów – nowoczesnych technologii i ekologii, surowego scandi i energetycznego boho.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także