×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pomysł na strefę prysznica: 12 zdjęć z polskich domów

Pomysł na strefę prysznica: 12 zdjęć z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
05 wrz 2019 21:10

Kabina prysznicowa coraz częściej zastępuje wannę lub - w większych łazienkach - jest jej uzupełnieniem. Zobaczcie jak strefę prysznica urządzają inni!

Jeszcze kilkanaście lat temu większość z nas nie wyobrażała sobie łazienki bez wanny. Obecnie w wielu domach i mieszkaniach strefę kąpieli stanowi wyłącznie kabina prysznicowa lub - kiedy pozwala na to metraż - łazienka wyposażana jest i w wannę, i w kabinę. 

Strefę natrysku z kabiną cenimy sobie za jej walory praktyczne: łatwiejszy dostęp do kabiny niż do większości tradycyjnych wanien (co jest szczególnie istotne w przypadku starszych użytkowników czy osób mających problemy motoryczne), możliwość beztroskiego szybkiego prysznica bez obaw o zalanie łazienki czy, wreszcie, oszczędność miejsca.

Co więcej, nowoczesne strefy prysznica w niczym nie przypominają swoich odpowiedników sprzed lat. W wielu domach zamiast wysokiego, białego, przyciągającego wzrok brodzika znajdziemy ultrapłaski, minimalistyczny model, nierzadko w kolorze np. otaczającej go posadzki. Często inwestorzy rezygnują również całkowicie z brodzika na rzecz odpływu liniowego w podłodze czy ścianie.

Minimalizm nowoczesnych stref prysznica podkreślają także kabiny o subtelnej formie (tutaj zwłaszcza "oszczędne" optycznie są popularne walk-iny), a także armatura podtynkowa. Te rozwiązania sprawiają, że strefa prysznica w nowoczesnych łazienkach jest elegancka i nie przytłacza wnętrza. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także