PARTNER PORTALU
Postaw na prostotę! Tak urządzisz nowoczesną i elegancką łazienkę

Postaw na prostotę! Tak urządzisz nowoczesną i elegancką łazienkę

Autor: Redakcja Łazienka.pl
16 sty 2018 14:38

Coraz częściej kiedy myślimy o eleganckim wnętrzu nie mamy na myśli przepychu pełnego wielu zdobień, ale proste, oszczędne formy. Dzięki nim urządzimy elegancką łazienkę.

Efektowne wnętrze nie musi być sumą wymyślnych form i licznych dodatków. W ostatnich latach, wśród projektantów i inwestorów, zauważalna jest tendencja do wyboru doskonałych wzorniczo i w najwyższym stopniu funkcjonalnych, choć podstawowych w swojej formie rozwiązań. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że definicja luksusu uległa zmianie - niegdyś kojarzony z przepychem, dziś coraz częściej utożsamiany jest z prostotą. Jak zaprosić go do swojego domu?

Rola pierwszoplanowa

Proste formy wykorzystanych we wnętrzu mebli czy ceramiki łazienkowej, to doskonała baza do stworzenia wnętrza, które zachwyci nawet najbardziej wybrednych krytyków. Choć trendy przemijają, znajdują swoje odzwierciedlenie w naszych domach na znacznie dłużej. Dlatego warto postawić na takie elementy trwałe, które się nie znudzą, a w połączeniu z odpowiednimi dodatkami pomogą wyeksponować różne oblicza wnętrza. Dzięki prostej formie ceramiki łazienkowej, takiej jak chociażby kolekcja Keramag MyDay, można zdecydować się na odważniejsze kolory, faktury ścian i podłóg lub niekonwencjonalne rozwiązania dekoracyjne. W przestronnym wnętrzu minimalistyczna ceramika może grać pierwsze skrzypce - jeśli tylko jest umiejętnie podkreślona. 

Proste nie znaczy nudne

Zarówno projektanci wnętrz, jak i inwestorzy odchodzą od przepełnionych przestrzeni, wpisujących się dosłownie w określone koncepcje stylistyczne. Prostota to nie tylko minimalizm. To pewien fundament, na bazie którego można stworzyć klimat loftowy, skandynawski czy glamour. Jej siła tkwi w szczegółach. Producenci ceramiki łazienkowej, kreują oryginalne formy w oparciu o podstawowe bryły, które stanowią pewnego rodzaju odejście od klasycznego kształtu miski WC czy umywalki. Zachwycają wzorniczo, a jednocześnie spełniają swoje funkcje na najwyższym poziomie – tak, jak np. kolekcja Preciosa II marki Keramag. Prosty design nie musi być przewidywalny - może być niebanalny!

Design, który się wyróżnia

Za projektami elementów wyposażania wnętrz stoją dziś najlepsi, światowi designerzy, niejednokrotnie związani ściśle z zupełnie innymi segmentami rynku, np. modą czy technologią. Kolekcja ceramiki łazienkowej Keramag Citterio została stworzona przez wybitnego projektanta, nagrodzonego tytułem Gentlemena Designu - Antonio Citterio. Tym, co go wyróżnia jest bez wątpienia dyskretna i elegancka koncepcja wzornictwa najwyższej klasy – zarówno w odniesieniu do elementów wystroju wnętrz, jak i architektury w szerszej skali. Spod skrzydeł jego pracowni wychodzą regularnie projekty rezydencji, apartamentów, hoteli i obiektów użyteczności publicznej realizowane na całym świecie.

Luksus w każdym calu

Kluczem do stworzenia wnętrza, które stanie się naszą prywatną oazą luksusu jest znalezienie własnej, indywidualnej definicji tego pojęcia. Szeroki, niemal nieograniczony wybór dostępnych rozwiązań to pewność, że uda nam się znaleźć te wymarzone, bliskie ideału. Stawiając na proste formy, zyskujemy najwięcej, bo wbrew pozorom mają one niejedno oblicze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także