×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Prawdziwy zawrót głowy

Prawdziwy zawrót głowy

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Każdy, kto zechce skorzystać z tej niewielkiej toalety dla gości, powinien liczyć się z tym, że zabłądzi lub zapomni, po co tu przyszedł. Czy to na pewno łazienka? Czy raczej gabinet luster, który oszuka najbardziej wytrawnego obserwatora?

Czy wyglądający jak dmuchawiec żyrandol jest tylko jeden, czy ma jeszcze kilkunastu „braci”? Czy faktycznie są tu aż cztery umywalki? I ile drzwi prowadzi do wyjścia?
Nic nie jest pewne i na tym polega cała zabawa. Lustra o maksymalnie dużych płaszczyznach, zostały umieszczone na wszystkich ścianach toalety, co spowodowało nieskończone powielenie przestrzeni pomieszczenia. Trzeba uwierzyć na słowo, że za którymś z nich znajduje się szafka, bo nikt nie zdecyduje się na jej samodzielne szukanie.

Każdy element wyposażenia został dzięki lustrom zwielokrotniony, co może doprowadzić do zabawnych sytuacji... I jakby tego było mało, w podłodze wyłożonej ciemnymi, ale polerowanymi granitowymi płytami, odbija się sufit z całym swoim „inwentarzem”. Wszystko wokół błyszczy i tego powszechnego lśnienia nie tonuje żadna matowa powierzchnia. Wnętrze wydaje się wręcz zalane światłem i to także jest zasługa luster, które bez końca mnożą oryginalny żyrandol i umieszczone na całej długości sufitu, podświetlane szklane panele. Wzrok przed zgubą „próbują ratować” tafle czerwonego trawertynu, z którego wykonano gruby blat pod umywalką, i którym przykryto kawałek ściany przy WC. To jedne z nielicznych tu solidniejszych punktów zaczepienia, bo nawet designerski grzejnik ochoczo dołączył się do ogólnego „oszustwa”. Nie da się ukryć, to wyjątkowo interesująca i ekstrawagancka wizytówka mieszkania.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także