PARTNER PORTALU
Projekt łazienki. To warto wiedzieć!

Projekt łazienki. To warto wiedzieć!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
21 paź 2020 13:58

O tym, co jest najważniejsze przy projektowaniu łazienki i o czym warto pamiętać radzi projektantka Ewa Gil z salonu Cer-Projekt, na przykładzie jednej ze swoich realizacji.

Przemyślany projekt

Zarówno projekt całego wnętrza, jak i poszczególnych pomieszczeń powinien stanowić przemyślaną koncepcję uwzględniającą upodobania inwestora, dostępny metraż, możliwości projektowe, budżet i wiele innych. Decydując się na współpracę z projektantem kluczowe są przede wszystkim relacje obydwu stron.

Najważniejsza podczas projektowania łazienki jest relacja z inwestorem, więc szczególną uwagę należy zwrócić na jego oczekiwania, by móc stworzyć łazienkę, w której będzie czuć się dobrze. Bardzo ważne jest, by łazienka była funkcjonalna, więc ustawienie elementów wyposażenia musi być przemyślane i zgodne z potrzebami domowników – mówi Ewa Gil z firmy Cer-Projekt. Współpraca na linii inwestor-architekt jest naprawdę ważna i warto postawić duży nacisk na jasną komunikację swoich potrzeb. Czasami bywa tak, że klient ma wizję, której fizycznie nie da się wykonać, dlatego istotna jest rozmowa, która naprowadzi na rozwiązania możliwe do zrealizowania – dodaje projektantka.

Łazienka z akcentem czerni

Jedna z zaprojektowanych przez projektantkę łazienek znajduje się w Częstochowie, w domu jednorodzinnym. Łazienka ma 8 m² i głównym oczekiwaniem inwestorów było połączenie naturalnych kolorów z dodatkami w kolorze czarnym. Z tego względu jasna łazienka na poddaszu zaprojektowana z wykorzystaniem białych płytek oraz drewna i betonu, zawiera także akcenty w kolorze czerni w postaci armatury, oryginalnego oświetlenia czy smukłego grzejnika Kwadro od marki Luxrad. 

Jak się okazuje, klienci bardzo często decydują się na jasne łazienki, co prawdopodobnie wynika z obawy przed mocniejszymi kolorami, jednak na przykładzie tej realizacji widać, że można stworzyć niesamowitą łazienkę, która pomimo ciemnych akcentów nie będzie ponura.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także