×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Prysznic bez brodzika: 10 projektów z polskich domów

Prysznic bez brodzika: 10 projektów z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
29 lip 2019 09:51

Strefa prysznica bez brodzika to już bardzo powszechne rozwiązanie. Zobaczcie jak urządzili ją inni!

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu kabina prysznicowa w łazience kojarzyła nam się nieodłącznie z wysokim, białym brodzikiem. Wygląd współczesnych stref prysznica jest jednak zgoła inny. Coraz częściej decydując się na kabinę prysznicową rezygnujemy z brodzika (lub wybieramy wariant z brodzikiem znacznie bardziej płaskim niż modele sprzed lat). 

Prysznic bez brodzika ma wiele zalet. Wśród nich są oczywiście walory wizualne. Dzięki rezygnacji z brodzika prysznicowego możemy podłogę w całej łazience wykończyć w jednolity sposób, co z kolei pozwoli nam optycznie powiększyć wnętrze. Prysznic bez brodzika to także dowolność aranżacyjna.

Płytki ceramiczne występują bowiem w rozmaitych wzorach, kolorach i formatach; dopasować je można do każdego gustu i stylu. Mogą imitować beton, kamień, drewno... teraz te wszystkie wykończenia w łatwy sposób możemy przenieść również na podłogę w strefie prysznica. Pamiętajmy jednak, aby wybierać płytki o dobrych właściwościach antypoślizgowych, aby uniknąć niebezpiecznych wypadków podczas kąpieli. 

Wreszcie, strefa prysznica bez brodzika to także - w większości przypadków - bezprogowe wejście do kabiny prysznicowej. Jest to szczególnie ważne kiedy z łazienki korzystają osoby starsze, małe dzieci czy osoby mające problemy motoryczne. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także