PARTNER PORTALU
Prysznic w narożniku: inspiracje z polskich domów

Prysznic w narożniku: inspiracje z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
14 kwi 2019 21:54

Coraz chętniej zamieniamy wannę na kabinę prysznicową lub - dysponując odpowiednim metrażem - decydujemy się na oba rozwiązania. Prysznic dobrze jest wpasować w narożnik pomieszczenia. Zobaczcie jak zrobili to inni!

Jeszcze kilka lat temu wiele osób nie wyobrażało sobie łazienki bez wanny. Obecnie inwestorzy coraz częściej decydują się na łazienkę z kabiną prysznicową, rezygnując z wanny. Zwłaszcza wówczas kiedy dysponują niewielkim metrażem. Zalety kabin doceniane są również przez posiadaczy większych łazienek - nie jest już rzadkością pomieszczenie, w którym znajduje się i wanna, i kabina prysznicowa. Gdzie jednak najlepiej wpasować kabinę?

Popularnym miejscem montażu kabiny prysznicowej w łazience jest narożnik pomieszczenia. Największą zaletą prysznica w narożniku jest oszczędność miejsca. Nawet w narożniku niewielkiej łazienki zmieścimy kabinę prysznicową (do bardzo małych wnętrz wybierajmy modele ze składanymi drzwiczkami lub o półokrągłym bądź pięciokątnym kształcie).

Kabina prysznicowa w narożniku pozwala również wykorzystać płaszczyzny ścian spotykających się w rogu pomieszczenia. Stanowią one nie tylko ścianki kabiny, możemy w nich również zaplanować nisze w suchej zabudowie, które będą pełnić rolę półek lub wygodne siedzisko dla użytkowników strefy prysznica. 

W naszej galerii pokazujemy przykłady większych i mniejszych łazienek z polskich domów, w których strefę prysznica urządzono w narożniku pomieszczenia. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także