PARTNER PORTALU
Prysznic w narożniku: pomysły z polskich domów

Prysznic w narożniku: pomysły z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
02 gru 2018 09:36

Coraz chętniej i częściej decydujemy się na kabinę prysznicową w łazience. Jednym z najpopularniejszym miejsc jej montażu jest narożnik pomieszczenia.

Jeszcze 10-15 lat temu w większości łazienek przeważała strefa kąpieli z wanną. Obecnie coraz chętniej zastępujemy ją kabiną lub też - jeżeli pozwala nam na to metraż pomieszczenia - realizujemy łazienkę z wanną i z kabiną prysznicową. 

Jednym z najpopularniejszych miejsc lokalizacji strefy prysznica jest narożnik pomieszczenia. Wybór taki nie jest przypadkowy. To najrozsądniejsze miejsce, jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu przestrzeni w pomieszczeniu. Możemy też również pozwolić sobie na przykład na montaż kabiny prysznicowej typu walk-in z pojedynczą ścianką i nie martwić się o zachlapanie wnętrza, bo prostopadłe ściany pomieszczenia będą pełniły rolę pozostałych ścianek. 

W narożniku można zamontować różne rodzaje kabin prysznicowych: wspomnianą już kabinę typu walk-in, klasycznie otwieraną kabinę prostokątną, prostokątną kabinę z drzwiczkami składanymi w harmonijkę, a także kabiny półokrągłe i pięciokątne. Te dwa ostatnie warianty są idealne do bardzo małych łazienek. 

W naszej galerii pokazujemy przykłady łazienek z domów Polaków, w których prysznic urządzono w narożniku pomieszczenia. Jak Wam się podobają?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także