PARTNER PORTALU
Prysznic we wnęce: tak go urządzisz

Prysznic we wnęce: tak go urządzisz

Autor: Redakcja Łazienka.pl
29 wrz 2017 10:58

Wnękę łazienkową można wykorzystać na urządzenie strefy prysznica. Zobaczcie modele kabin dedykowane do takich przestrzeni.

Łazienki o nieregularnych kształtach, wyposażone we wnęki, są prawdziwym wyzwaniem projektowym. Jednak ten z pozoru niepraktyczny element pomieszczenia można zaaranżować funkcjonalnie, z zachowaniem zasad ergonomii przestrzeni. Propozycją firmy Radaway są drzwi z serii Eos II, dzięki którym możliwe jest zaadaptowanie wnęki do komfortowej strefy prysznicowej.

Optymalizacja przestrzeni

Niewielka, nieustawna łazienka wymaga przede wszystkim zastosowania przemyślanych rozwiązań, które sprawią, że każdy centymetr zostanie odpowiednio zaaranżowany. Dzięki nim możliwe jest stworzenie przestrzeni, w której panuje ład i porządek, a urządzenia i meble są rozmieszczone tak, że nie przeszkadzają w poruszaniu się po pomieszczeniu. Zabudowa wnęki drzwiami prysznicowymi to jeden ze sposobów na zwiększenie ergonomii w łazience. 

Firma Radaway, polski producent kabin prysznicowych, w ramach serii Eos II, oferuje dwa modele drzwi wnękowych. Eos II DWJ dedykowane są mniejszym wnękom, których szerokość wynosi od 79 do 121 cm. Z kolei drugi model – Eos II DWJS, przeznaczony jest do zabudowy nieco większych wnęk (119-141 cm). Oba modele charakteryzują się ponadczasowym wzornictwem i lekką formą. Minimalistyczny charakter przełamują wyraźne, chromowane profile, które harmonizują z armaturą łazienkową. Drzwi otwierane są wahadłowo – zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania kabiny. Z kolei innowacyjny system pozycjonowania pozwala na zatrzymanie drzwi w dowolnej pozycji.

Rozwiązania szyte na miarę

Drzwi wnękowe Eos II to znacznie więcej niż design. Bardzo istotną cechą modeli jest wysoki standard użytkowy. Stabilność konstrukcji zapewnia wspornik, a uszczelka oraz odpowiedni kształt łącznika gwarantują szczelność i odprowadzanie wody do wewnątrz kabiny. Drzwi wnękowe Eos II wykonane zostały z bezpiecznego, hartowanego szkła o grubości 6 mm. Powłoka EasyClean®, zapewniająca swobodne spływanie kropli wody po tafli, ułatwia utrzymanie kabiny w czystości. Opcją dodatkową jest możliwość wyboru spośród sześciu dostępnych wariantów szkła. Drzwi Eos II DWJ i DWJS mogą być montowane na brodziku i bezpośrednio na posadzce – z listwą progową lub bez.

W przypadku, gdy wnęka posiada nietypowe wymiary lub na przykład umiejscowiona jest pod skosem, istnieje możliwość wykonania drzwi prysznicowych na wymiar. Wszystko dzięki usłudze Radaway Na Miarę. Z kolei system niwelujący krzywizny ściany oraz dostępne profile poszerzające sprawiają, że drzwi wnękowe Eos II stanowią szyte na miarę dopełnienie każdej nowoczesnej i komfortowej łazienki.

Źródło: Radaway

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także