×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Prysznic z dodatkami

Prysznic z dodatkami

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
02 lut 2009 11:07

Beże i brązy, biel urządzeń sanitarnych oraz chromowana armatura prezentują się nienagannie w delikatnej poświacie, sączącej się do łazienki przez szklane prostokąty. Pustaki szklane jako dodatkowe źródło światła przydają klasy przestrzeni przeznaczonej na higienę i zabiegi spa.

Do zarezerwowanej dla państwa domu łazienki wchodzi się z sypialni. Choć znajduje się w jej obrysie, jest oddalona od łóżka szerokim minikorytarzem. Małżonkowie życzyli sobie, aby w tym niewielkim wnętrzu, oprócz zabiegów higienicznych, można było oddać się również relaksowi. Stąd myśl projektanta, by zamiast wanny (która zresztą znajduje się w ogólnodostępnej łazience w innej części mieszkania) stworzyć dużą kabinę prysznicową z nadzwyczajnymi możliwościami. Za szklanymi drzwiami znajduje się więc tradycyjny natrysk, deszczownica, ale i bicze szkockie.

Efektu odprężającego masażu można doświadczyć odpoczywając na specjalnie do tego wymurowanym siedzisku. Łazienka, przez ścianę w dwóch trzecich wysokości wypełnioną pustakami szklanymi, graniczy z salonem. Lekkie szklane prostokąty, poza praktyczną doświetlającą funkcją, spełniają także rolę swoistej dekoracji. Zawieszone tutaj lustro wraz z pasem ciemnobrązowych płytek poniżej tworzy trójwymiarową literę „L”. Są one tłem dla umywalki z półpostumentem oraz wygodnymi poszerzanymi bokami na akcesoria i kosmetyki. W łazience, jak i w całym mieszkaniu, zastosowano ciepłą, stonowaną kolorystykę – beże i brązy dopełniają biel ceramiki sanitarnej i, umieszczonego we wnęce, wysokiego grzejnika oraz połyskujące chromem elementy – armatura, szklana waga, kosz na śmieci. Wbrew pozorom, oszczędność barw pozytywnie wpłynęła na przytulność tego wnętrza. Tworzy poczucie intymności i wytwornego szyku zarazem. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także