PARTNER PORTALU
Różne rodzaje wanien: przegląd rozwiązań

Różne rodzaje wanien: przegląd rozwiązań

Autor: Redakcja Łazienka.pl
06 lut 2018 09:32

Wanny przyścienne, wolno stojąca, a może wanno-kabiny? Zobaczcie jak różnorodna może być wanna!

Pomieszczenia łazienkowe wyposażone w komfortowe, funkcjonalne, a przede wszystkim estetyczne rozwiązania postrzegane są dziś głównie jako miejsca sprzyjające relaksowi i codziennym rytuałom kąpielowym. Idealnym odpoczynkiem po całodziennym dniu jest kąpiel w wannie. Intrygujące wzorniczo, wykonane z innowacyjnych materiałów wanny wolnostojące oraz do zabudowy marki Duravit staną się wyrazistym elementem aranżacji każdej łazienki.

Kolekcje obejmują zarówno, cieszące się coraz większym zainteresowaniem, wanny wolnostojące, jak i ponadczasowe wanny do zabudowy. Opcjonalnie wyposażone w system hydromasażu air-whirl oraz z wbudowanym modułem dźwięku zapewnią idealny relaks. Wykonane przy zastosowaniu innowacyjnego materiału DuraSolid® wyróżniają się wyrafinowanymi formami. Z kolei satynowe wykończenie sprawia, że są ciepłe, przyjemne w dotyku.

Elegancja wanien wolno stojących

Wanny wolno stojące sprawdzą się w pomieszczeniu łazienkowym zaprojektowanym w każdym stylu. We wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych będą mocnym akcentem wzorniczym, natomiast we wnętrzach klasycznych czy w duchu glamour idealnie skomponują się z pozostałymi elementami wyposażenia. Jedyny warunek, który musi zostać spełniony w przypadku wanien wolno stojących to odpowiedniej wielkości pomieszczenie. Do ustawienia takiej wanny potrzebna jest przestrzeń.

Wyróżniająca się oryginalnością formy, niezwykle delikatnymi rantami monolityczna bryła wanny z kolekcji Cape Cod to dzieło Philippe Starck'a. Kolekcja powstała z inspiracji dziką naturą regionu Cape Cod, wykorzystująca naturalne materiały i wprowadzająca organiczne formy doskonale wpisuje się w projekty nowoczesnych, przestronnych wnętrz łazienkowych. Luksusowych dodatkiem, sprzyjającym odprężeniu jest zintegrowany zagłówek na tylnym brzegu wanny.

Wyrafinowaną formą i delikatnością zastosowanych rozwiązań zachwyca wanna wolnostojąca serii Luv. Ta najnowsza kolekcja zaprojektowana przez Cecilie Manz wyłącznie dla firmy Duravit łączy w sobie skandynawski minimalizm z ponadczasową elegancją. Wanna wykonana z materiału DuraSolid A wyróżnia się matowym wykończeniem, sprawiającym, że jest ona ciepła i przyjemna w dotyku.

Wanna z kolekcji DuraSquare to połączenie kształtu prostokąta przejawiającego się w zewnętrznych liniach z organicznie płynącymi liniami wewnątrz. Geometryczna forma wanny sprawia, że jest to rozwiązanie harmonijnie dopasowane do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym.

Funkcjonalne wanny przyścienne

Kolekcje Cape Cod, Luv, DuraSquare obejmują także modele wanien przyściennych, narożnych. Prostokątne, trójkątne, o ostrych geometrycznych kształtach, ale i o delikatnie załamujących się liniach wanny przyścienne stanowią równie ciekawy element wyposażenia pomieszczenia łazienkowego. Doskonale sprawdzą się w łazienkach mniejszych, których ograniczona przestrzeń narzuca funkcjonalne rozwiązania.

Oferowane w różnych wymiarach, od mniejszych 1500 mm x 750 mm, poprzez standardowe 1800 mm x 800 mm do dużych 1900 mm x 900 mm spełnią oczekiwania użytkowników poszukujących komfortu i funkcjonalność. Podobnie jak wanny wolnostojące również wanny przyścienne marki Duravit powstają z innowacyjnych materiałów, dzięki czemu przyciągają uwagę formą, delikatnością kształtów oraz szlachetnością wykończeń. Alternatywą dla monolitycznych wanien są z kolei wanny przeznaczone do zabudowy.

Rozwiązaniem łączących przestronność wanny wolnostojącej z funkcjonalnością narożnej wanny przyściennej jest Paiova 5. Dzięki połączeniu zalet dwóch rozwiązań powstały ergonomiczne płaszczyzny nachylenia pleców, stanowiące zaproszenie do relaksacyjnej kąpieli zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni małej łazienki zapewni z kolei połączenie wanny i brodzika Shower&Bath zaprojektowana przez studio EOOS. Shower&Bath to połączenie prysznica typu walk-in z wanną. Cechą charakterystyczną są precyzyjne linie. Prostokątna podstawowa forma oraz ostry kąt nachylenia boków zapewniają dużo przestrzeni na poruszanie się w czasie kąpieli pod prysznicem.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także