PARTNER PORTALU
Różowa fala

Różowa fala

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Korci cię odrobina projektowego szaleństwa, ale mimo to czujesz respekt przed zbyt odważnymi krokami – zacznij od łazienki gościnnej. To najlepszy poligon doświadczalny dla wszelkich estetycznych eksperymentów.

Aranżacja tej niewielkiej, położonej w sąsiedztwie salonu, łazienki powstała w zgodzie z powyższą zasadą. Jej niewątpliwa funkcjonalność stanowi drugi plan, ustępując pierwszeństwa estetycznym smaczkom.

Razy trzy

Charakter wnętrza ujawnia się w miksie trzech kolorów i trzech różnych materiałów wykończeniowych. Bazę stanowi grafitowy odcień płytek gresowych, który zawładnął większością ścian. Jego dominującą rolę podkreśla i kontynuuje ceramika sanitarna – umywalka i sedes.

Szary i różowy w duecie

Inna niż biała ceramika wciąż uchodzi za rzecz dość ekstrawagancką, tutaj ich szarość pasuje idealnie. Zwłaszcza, że tuż obok rozgościł się ekscentryczny, połyskliwy róż. Mozaikę z oferty firmy Bisazza projektantka wybrała właśnie dla jej niesamowitej, odważnej kolorystyki – melanżowego różu wzbogaconego „benzynowym” połyskiem.

Szeroki pas mozaiki obejmuje wnętrze kabiny prysznicowej, wspina się na sufit, wypełnia ścianę za sedesem, wreszcie tworzy „dywan” między natryskiem a strefą sedesu. Najbardziej efektownie prezentuje się na obłościach i zaplanowanych nierównościach powierzchni.

Wejście do kabiny przyjęło kształt łagodnej fali zastępującej próg, taki sam – już z czysto dekoracyjnych względów – powtórzony został na suficie.

Niekwestionowana gwiazda

Mieniąca się mozaika to niekwestionowana gwiazda tej łazienkowej aranżacji. Dopełnieniem różowo-szarej kompozycji jest akcent naturalnego drewna orzechowego. Obecne jest za sprawą drzwi oraz wydatnej obudowy umywalki. Z natury ciepłe, przełamuje i dodaje specyficznego smaku kolorystycznemu chłodowi tej łazienki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także