PARTNER PORTALU
Sauna za rogiem

Sauna za rogiem

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Właściciele rezydencji nad mazurskimi jeziorami, kochają odpoczynek we własnej saunie. Saunie, która wraz z łazienką tworzy prywatny kompleks regeneracyjny.

Mazurska rezydencja jest odwiedzana przez jej właścicieli zawsze, gdy marzy im się niczym nie zakłócony odpoczynek i bliski kontakt z naturą. Już sam dom jest bardzo „naturalny”, bo zbudowany z bali. Drewno dominuje również w jego wyposażeniu, a łazienka z sauną podtrzymuje ten sielski klimat. Ciepłą barwę drewna, które wypełnia wnętrze, przełamują „nowoczesne” detale z aluminium i stali nierdzewnej – armatura, akcesoria łazienkowe. Błękitne i granatowe płytki, komoda i dobrane do nich elementy dekoracyjne, wprowadzają atmosferę przyjemnego orzeźwienia. Natomiast wyłożona kremową terakotą podłoga, wpisuje się w słoneczny nurt, silnie obecny w łazience. Zestawienie ciepłych i zimnych barw przyjemnie się równoważy. Pełnemu odprężeniu sprzyja też krańcowo różna temperatura zabiegów higienicznych: tropikalne temperatury w saunie i przyjemny chłód pod prysznicem. Idealne miejsce by ukoić zmysły.

Prostokątna łazienka została zaaranżowana tak, by była przede wszystkim funkcjonalna. Główne elementy wyposażenia tej części to przestronna kabina prysznicowa, do której wchodzi się przez szklane drzwi od strony sauny oraz efektowna komoda ze zlewem. W szufladach i szafkach mebla przechowywane są kosmetyki i łazienkowe drobiazgi. Między łazienką a sauną znajduje się korytarz. To niewielka przestrzeń, niezbędna do tego, by przygotować się do skorzystania z sauny. Ściany z bali, które wypełniają korytarz, są wystarczająco efektowne, by nadać mu charakteru. Znajdująca się za nim sauna, ulubione miejsce domowników i zapraszanych gości, została zbudowana z jasnych, świerkowych desek. Aura ciepła i bliskości naturze wypełnia każdy kąt tego domu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także