PARTNER PORTALU
Scena elegancji

Scena elegancji

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
19 lut 2009 15:52

Dyskretny luksus i maksimum funkcjonalności. Te określenia najlepiej opisują łazienkę, która zaspokaja wszystkie higieniczno-pielęgnacyjne potrzeby.

Komfort zapewniają nie tylko materiały i sprzęty najwyższej jakości, ale również nietypowe rozwiązania, jak np. system świateł pozwalający na kreowanie różnych scen i nastrojów. Łazienka, stworzona dla studentki, zaskakuje jeszcze przed przekroczeniem jej progu. By powiększyć przestrzeń holu, architekt nadał ścianie wydzielającej łazienkę półokrągły kształt. Ten zabieg dodał lekkości strefie dziennej, ale absolutnie nie zaszkodził samej łazience. Dzięki niemu, otrzymała oryginalny, a zarazem bardziej przytulny obrys.

Łazienka ujmuje urokiem łagodnej, kremowobeżowej barwy trawertynu na podłodze, części ścian i obudowie wanny, a także kontrastowi prostych linii baterii, stalowego grzejnika i, nadającym całemu wnętrzu ciepła, dekoracjom. A tych nie ma zbyt wiele oraz, co ważne, nie narzucają się swą obecnością. I to mimo, że jedną z nich jest cała ściana, pokryta tynkiem z ręcznie wykonaną fakturą – taką samą jak ta, która zdobi półokrągłą ścianę na zewnątrz. Ozdobą są także szklane, matowione drzwi – przez nie do łazienki dociera dzienne światło. Bo to nie elementy dekoracyjne są zasadniczą cechą wnętrza, ale jego funkcjonalność. Niezbędne w łazience szafki i szuflady, pomysłowo zostały ukryte za lustrzanymi taflami nad wanną i umywalką, a także za prostokątami, odpornego na działanie wody, teku po obu stronach umywalki. Tak pieczołowita dbałość o czystość jest wypełnieniem idei zachowania ładu kompozycji, którą mógłby zburzyć widok kąpielowych drobiazgów. Z troski o praktyczność wyłamuje się jedynie szklana, dekoracyjna umywalka. To m.in. dzięki niej, łazienka zyskała rys subtelnej, nowoczesnej elegancji. (KH)

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także