PARTNER PORTALU
Ściana nad umywalką: pomysły z polskich domów

Ściana nad umywalką: pomysły z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
06 cze 2019 10:31

Sposób, w jaki wykończymy ścianę nad umywalką w dużym stopniu zadecyduje o tym, jak będzie się prezentować cała łazienka. Zobaczcie jak zrobili to inni.

Ściana nad umywalką to miejsce newralgiczne z kilku powodów. Jest nie tylko narażona na ciągłe działanie wody, ale również mocno wyeksponowana na ludzki wzrok. Ponieważ strefa umywalki to jedno z najczęściej użytkowanych (i tym samym oglądanych) miejsc w łazience, to jak wykończymy ścianę nad umywalką będzie miało ogromne znaczenie dla wrażenia estetycznego całego wnętrza. 

Sposobów na ścianę nad umywalką jest mnóstwo. Możemy sięgnąć po rozmaite materiały wykończeniowe, jak chociażby płytki ceramiczne, kamień czy szkło. Ciekawym rozwiązanie może być poprowadzenie nad łazienkowym blatem dużej lustrzanej tafli - takie wielkoformatowe lustro optycznie powiększy wnętrze i będzie ciekawym akcentem aranżacyjnym. 

Wykańczając ścianę w strefie umywalki możemy zadecydować: czy chcemy to miejsce wizualnie wyróżnić na tle całej łazienki czy może podkreślić jego aranżacyjną spójność. Umownie odrębność strefy umywalki możemy zaznaczyć poprzez zastosowanie innego, kontrastującego koloru lub faktury; i analogicznie - większą spójność strefy umywalki uzyskamy sięgając po takie same płytki jak na innych ścianach pomieszczenia. 

W naszej galerii prezentujemy kilka ciekawych pomysłów projektantów na wykończenie ściany nad umywalką. Jak Wam się podobają? Znaleźliście swój typ?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także