×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ściana nad wanną: 10 pomysłów z polskich domów

Ściana nad wanną: 10 pomysłów z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
31 paź 2019 07:04

Ściana nad wanną to często po prostu niewykorzystana przestrzeń w łazience. Warto zatroszczyć się o to, aby robiła dobre wrażenie.

Dysponując tak dużą i niewykorzystaną powierzchnią jak ściana nad wanną, która w większości łazienek pozostaje po prostu pusta (nie licząc wieńczących ją płytek czy też innej okładziny ściennej), warto zatroszczyć się o jej wygląd. Całkiem nieoczekiwanie może się stać bowiem najatrakcyjniejszym elementem aranżacji łazienki, nadającym charakter całemu wystrojowi!

Sposobów na wykończenie ściany nad wanną jest w zasadzie bez liku. Już sama różnorodność płytek ceramicznych dostępnych na rynku potrafi przyprawić o zawrót głowy! A to zaledwie jeden materiał wykończeniowy, jaki mamy do dyspozycji. Ścianę nad wanną równie dobrze możemy także wykończyć efektowną fototapetą (malowniczy krajobraz świetnie powiększy optycznie wnętrze, a artystyczne zdjęcie doda mu powabu i elegancji), hartowanym szkłem (do wyboru mamy różne kolory, a także wzory), wodoodporną farbą (pomalowanie nią ścian w łazience nada pomieszczeniu salonowy charakter) czy chociażby kamieniem dekoracyjnym.

Oczywiście zawsze mile widziane będą wszelkie wnęki i nisze w suchej zabudowie, które nadadzą łazience trójwymiarowy charakter, jej aranżacji - dynamikę, a oprócz tego posłużą np. za praktyczne półki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także