Ściana w łazience: obrazy ścienne z płytek

Ściana w łazience: obrazy ścienne z płytek

Autor: Anna Sołomiewicz
03 wrz 2016 11:55

Ścianę w łazience można udekorować na wiele sposobów. Jednym z bardziej efektownych i praktycznych są obrazy ścienne z płytek ceramicznych.

Wybierając metodę dekoracji ściany w łazience mamy wiele opcji. Możemy pomalować ją elegancką satynową farbą i powiesić dekoracyjne obrazki lub grafiki w ramkach, wykończyć zabezpieczoną przed wilgocią tapetą lub położyć kafle z ciekawą fakturą.

Jednym z bardziej efektownych, a przy tym niezwykle praktycznych w dalszej eksploatacji pomieszczenia są obrazy ścienne z płytek ceramicznych. Obrazy ścienne to nic innego jak konkretne motywy (np. łąka porośnięta kwiatami, malowniczy morski krajobraz czy pomnik współczesnej architektury) naniesione na powierzchnie płytek ceramicznych w formie dekoru. Jedna płytka odpowiada fragmentowi obrazu, a całość układa się z kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu elementów niczym puzzle. 

Tak stworzony obraz może pokryć fragment lub całość ściany w łazience. Wykończona płytkami powierzchnia będzie odporna na wilgoć, trwała i łatwa w czyszczeniu, jak normalne płytki, jej walory dekoracyjne są jednak ogromne. 

W naszej galerii wybraliśmy dla Was kilka bardzo pięknych przykładów obrazów ściennych z oferty polskich producentów ceramiki. Zobaczcie, jak wspaniale się prezentują w łazienkach!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także