PARTNER PORTALU
Słodkie sentymenty

Słodkie sentymenty

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Przy budowie i urządzaniu domu nie wolno lekceważyć żadnych drobiazgów. Właściciele cały czas o tym pamiętali i pewnie dlatego udało im się stworzyć miejsce, które doskonale odzwierciedla potrzeby, upodobania i marzenia całej rodziny.

Inwestorzy niezwykle poważnie podeszli do prac nad aranżacją swojego nowego lokum. Powstający właśnie dom miał stać się ich wymarzoną życiową przystanią, dlatego nie wchodziły w grę żadne kompromisy. Gospodarze od początku byli przekonani, że styl nowoczesny to nie dla nich, razem z zaangażowaną do współpracy arch. Agnieszką Kostecką rozpoczęli więc poszukiwania tego jedynego. Ostatecznie o wyglądzie całości przesądziły meble kuchenne – za ich sprawą angielskie retro rozgościło się we wszystkich zakamarkach domu. Na piętrze tradycyjnie ulokowana jest strefa prywatna z sypialniami i towarzyszącymi im dwiema łazienkami.

Zupełnie różne pod względem wyposażenia i kolorystyki uzupełniają się funkcjami, choć każda z nich ma swojego głównego użytkownika. Prezentowana tutaj jest prywatną łazienką gospodarzy, a na jej estetykę wpływ miała przede wszystkim pani domu. Subtelna i niemal dziewczęca kolorystyka, w której dominują róż i odcienie écru, pojawiła się najpierw w małżeńskiej sypialni, by stamtąd przywędrować do położonej obok łazienki. Tutaj ulubiona przez właścicielkę kompozycja barw zagościła głównie dzięki kolekcji płytek z oferty włoskiego producenta Brennero. Na ścianach pojawiły się białe płytki z delikatnym kwiatowym wzorem i subtelnymi dekorami, towarzyszy im biało-różowa szachownica na podłodze. Innym ważnym akcentem w kreacji wizerunku łazienki były meble – wykonane przez stolarza mają klasyczne kształty i również łączą dwa kolory: róż i écru. Zabudowa zajmuje całą długość ściany pod skosem dachowym – to miejsce, którego w żaden inny sposób nie dało się zagospodarować. Szafki zapewniają sporą przestrzeń przechowalniczą, a poza tym świetnie wpisują się w styl wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także