PARTNER PORTALU
Sprzątanie łazienki - będzie łatwiejsze z minimalistycznym wyposażeniem!

Sprzątanie łazienki - będzie łatwiejsze z minimalistycznym wyposażeniem!

Autor: Redakcja Łazienka.pl
14 gru 2018 15:20

Dbanie o czystość w łazience nie musi być trudne. Zwłaszcza jeżeli zadbamy o to już na etapie urządzania wnętrza, inwestując w wyposażenie utrzymanie w minimalistycznym stylu.

Sprzątanie łazienki to jeden z najbardziej znienawidzonych obowiązków domowych Polaków. Nic więc dziwnego, że już sama myśl o świątecznych porządkach przyprawia nas o ból głowy. Łazienka powinna być przecież jednym z najczystszych pomieszczeń w domu. Jak zadbać
o porządek w łazience i jakie wyposażenie wybrać, by jej sprzątanie nie zabierało nam zbyt wiele czasu? To proste!

Tajemnica czystej łazienki

Okazuje się, że tajemnicą idealnie czystej łazienki nie są godziny spędzone na sprzątaniu ani silne detergenty, ale właściwa ergonomia. Dlatego już na etapie planowania naszego wnętrza zastanówmy się nad rozkładem urządzeń sanitarnych oraz sposobem ich montażu. Im więcej elementów instalacji schowamy w ścianach lub zabudujemy, tym mniejsza liczba zakamarków wymagających uciążliwego czyszczenia.

Świetnym rozwiązaniem będzie wanna w zabudowie meblowej, np. model Smart z kolekcji Cersanit. Wyposażona w praktyczny schowek sprawi, że wszystkie produkty i akcesoria łazienkowe znajdą się pod ręką i nie będą pokrywały się kurzem. Zabudować możemy także sprzęty AGD, takie jak pralka czy suszarka.

Więcej miejsca i mniej sprzątania

Wybierając meble i urządzenia sanitarne warto postawić na modele podwieszane. Takie rozwiązanie ułatwi nam usuwanie zabrudzeń, a jednocześnie optycznie powiększy naszą łazienkę i doda jej „lekkości”. Jeśli jesteśmy tradycjonalistami zamiast podwieszanej miski toaletowej wybierzmy WC kompakt z technologią semi back-to-wall, dzięki której toaleta płasko przylega do ściany, ograniczając liczbę zakamarków wymagających sprzątania.

Naszymi sprzymierzeńcami w walce o czystą łazienkę będą także proste, minimalistyczne formy. Pozbawione zbędnych dekoracji, rowków czy zagłębień elementy wystroju naszej łazienki sprawią, że sprzątanie będzie dużo szybsze…i przyjemniejsze. Gładkie fronty szafek i słupków, w których ukryjemy niepotrzebnie zbierające kurz kosmetyki i akcesoria, wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, by osiągnąć pożądany efekt.

Czysta łazienka bez wysiłku?

Umywalka, wanna czy toaleta to elementy łazienki, z których korzystamy najczęściej. Przez co bardzo szybko ulegają one zabrudzeniu. Jeśli chcemy oszczędzić sobie zbędnego sprzątania, wybierzmy umywalki z kolekcji Crea od marki Cersanit. Wykonane w technologii Rocklite są nie tylko lekkie i wytrzymałe, ale także pokryte wyjątkowo gładkim szkliwem utrudniającym osadzanie się brudu, kamienia czy osadu mydlanego i sprawiającym, że ich usunięcie jest zaskakująco łatwe. Doskonałym rozwiązaniem będzie także seria łazienkowa Easy z technologią ClenPro.

Strefa toaletowa to miejsce, w którym szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny. Nikt z nas nie lubi jednak sprzątania trudno dostępnych zakamarków miski toaletowej, w których gromadzą się bakterie. Rozwiązaniem tego problemu jest bezkołnierzowa technologia CleanOn ułatwiająca utrzymanie czystości toalety bez konieczności szorowania i używania silnych detergentów. Wszystko dzięki wyeliminowaniu kłopotliwej strefy pod krawędzią miski WC. Ceramikę uzupełnijmy także o antybakteryjną deskę toaletową z kolekcji CREA., która pomoże nam w walce o czystą i higieniczną łazienkę.

Podłogi i ściany aż lśnią?

Utrzymanie czystości płytek ceramicznych, którymi pokryte są ściany i podłogi w naszych łazienkach nie powinno sprawiać trudności. Czy na pewno? Zacieki z wody i osad z kamienia widoczne na ich powierzchni często spędzają nam sen z powiek. Dlatego wybierając płytki ceramiczne do naszego wnętrza postawmy na jasne kolory, gładką fakturę i wykończenie z delikatnym połyskiem . Dzięki temu zabrudzenia będą zdecydowanie mniej widoczne, a my nie będziemy musieli po każdej kąpieli polerować ścian i podłóg, próbując pozbyć się uciążliwych zacieków.

Podobny efekt osiągniemy także decydując się na płytki tonalne lub pokryte małymi wzorami. Jeśli chcemy zaś uniknąć nieestetycznego wyglądu fug, pamiętajmy o wyborze właściwego koloru. Ważne, by pasował do wybarwienia płytek, ale jego odcień nie może być zbyt jasny – bezpieczniej jest wybierać ciemniejsze tonacje. Dobrym pomysłem jest także impregnacja fug preparatem zapobiegającym szybkiemu zabrudzeniu i odbarwieniom.

Sprzątanie łazienki nie musi być przykrym obowiązkiem, jeśli tylko odpowiednio zaplanujemy rozkład naszego wnętrza. Właściwy wybór mebli i urządzeń sanitarnych oraz sposobu ich montażu może całkowicie odmienić naszą przestrzeń i sprawić, że czas poświęcony na sprzątanie ograniczymy do niezbędnego minimum, by przez resztę dnia móc cieszyć się idealnie czystą łazienką.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także