PARTNER PORTALU
Strefa kąpieli w małej łazience: co zamiast kabiny?

Strefa kąpieli w małej łazience: co zamiast kabiny?

Autor: Anna Sołomiewicz
02 lis 2017 08:35

Dysponując ograniczonym metrażem czasami ciężko wygospodarować przestrzeń na urządzenie komfortowej strefy kąpieli. Zwłaszcza jeżeli zrezygnowaliśmy z tradycyjnej kabiny.

Urządzenie strefy kąpieli w małej łazience może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli zdecydowaliśmy się na wannę zamiast kabiny. Na rynku istnieje jednak wiele rozwiązań stworzonych z myślą o małym metrażu i dostosowanych do zasobności każdej kieszeni.

W małej łazience świetnie sprawdzą się wanny narożne, które możemy wpasować w narożnik pomieszczenia. Nad wanną możemy zamontować zasłonkę prysznicową, która ochroni łazienkę przed ochlapywaniem podczas brania prysznica lub też zainwestować w rozwiązanie 2w1 czyli wannę z parawanem. Parawany wannowe mogą być rozmaite - w postaci pojedynczej ścianki lub też przesuwne, składane, półokrągłe (wtedy odpowiedni kształt musi mieć również wanna) etc.

Wybierając drugą opcję warto rozejrzeć się za specjalnymi produktami, które łączą funkcje kabiny i wanny w jednym. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie wanny ze specjalnym otworem i drzwiczkami, które pozwalają wchodzić do wanny niczym do kabiny prysznicowej. Pamiętajmy jednak, że takie modele będą odpowiednio droższe od tradycyjnych rozwiązań. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także