×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Strefa kąpieli w małej łazience: zobacz praktyczne rozwiązania

Strefa kąpieli w małej łazience: zobacz praktyczne rozwiązania

Autor: Anna Sołomiewicz
20 wrz 2019 12:44

Urządzenie strefy kąpieli w małej łazience nie musi być wyzwaniem. Istnieją rozwiązania dedykowane do takich przestrzeni. Zobaczcie jakie!

Mała łazienka to problem, z którym wciąż boryka się wiele osób urządzających lub remontujących mieszkania, a szczególne wyzwanie stanowi strefa kąpieli. Jak zmieścić w niej wannę? Czy kabina będzie dobrym rozwiązaniem? Czy jest szansa na połączenie zalet obu rozwiązań? W zależności od naszych oczekiwań i potrzeb, będziemy poszukiwać innych rozwiązań, ale niezależnie od tego, czy zależy nam na wannie, kabinie czy może połączeniu tych obydwu produktów, na rynku dostępnych jest wiele propozycji dedykowanych do małych wnętrz. 

Wybierając wannę do małej łazienki warto sięgnąć po modele narożne i asymetryczne, które zapewnią komfort korzystania ze strefy kąpieli, bez zabierania zbyt dużej ilości miejsca. Niektóre z tych modeli mają również funkcjonalne powierzchnie odkładcze, które mogą pełnić także funkcję siedziska, wkomponowane w róg wanny na styku dwóch ścian.

Dla osób, które chcą cieszyć się zaletami zarówno wanny, jak i prysznica świetnym rozwiązaniem będą parawany nawannowe. Ciekawym produktem są również wanny z drzwiczkami i parawanem - zapewniają bowiem prosty dostęp do strefy kąpieli, zupełnie jak kabina.

Jeżeli natomiast zależy nam po prostu na wygodnej kabinie prysznicowej, do małych łazienek świetnie nadają się modele narożne, półokrągłe, pięciokątne, a także kabiny ze składanymi drzwiczkami. Praktycznym rozwiązaniem będą także kabiny zintegrowane z relingiem/wieszakiem na ręcznik, pomagające zaoszczędzić miejsce na montażu wieszaka na ścianie. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także