PARTNER PORTALU
Strefa prysznica bez brodzika: 12 pięknych zdjęć

Strefa prysznica bez brodzika: 12 pięknych zdjęć

Autor: Anna Sołomiewicz
30 paź 2017 16:00

Rezygnacja z brodzika w strefie prysznica to coraz popularniejszy trend aranżacyjny w łazienkach. Zobaczcie jak prezentuje się w polskich domach.

Strefa prysznica pozbawiona brodzika to coraz popularniejszy wariant aranżacyjny. Bezprogowe wejście do kabiny prysznicowej jest praktyczne zarówno w łazienkach, z których korzystają małe dzieci, jak i we w łazienkach seniorów oraz osób niepełnosprawnych (więcej świetnych rozwiązań do takich łazienek znajdziecie tutaj). 

Prysznic bez brodzika to jednak nie tylko zalety użytkowe, ale także estetyczne. Jednolita, gładka powierzchnia podłogi idealnie wpisuje się w trend minimalizmu, który dominuje w nowoczesnych wnętrzach. Tendencja do chowania większości elementów instalacyjnych w ścianie czy podłodze również tutaj znajduje zastosowanie. 

Rezygnując z brodzika pamiętajmy, że będziemy musieli zainstalować odpływ - w podłodze lub ewentualnie w ścianie - który będzie odprowadzać wodę ze strefy prysznica. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się obecnie podłogowe odpływy liniowe, które łączą estetykę z funkcjonalnością, nie wymagając formowania w podłodze spadków z czterech stron (co jest konieczne przy montażu odpływu punktowego; z kolei odpływy ścienne eliminują konieczność spadków całkowicie). 

W naszej galerii pokazujemy zdjęcia z łazienek Polaków, którzy zdecydowali się na rezygnację z brodzika. Jak Wam się podobają takie minimalistyczne strefy prysznica?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także