PARTNER PORTALU
Strefa prysznica bez brodzika: 20 projektów z polskich domów

Strefa prysznica bez brodzika: 20 projektów z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
25 sty 2018 09:11

Strefa prysznica bez brodzika to świetne rozwiązanie, nie tylko ze względu na walory estetyczne! Zobaczcie 20 łazienek z polskich domów, w których już je zastosowano.

Prysznic bez brodzika to coraz popularniejsze rozwiązanie w polskich domach. W strefie prysznica, zamiast tradycyjnego brodzika pozostawia się podłogę, wykończoną najczęściej płytkami (dobrze, aby były antypoślizgowe), a za odprowadzanie wody odpowiada wówczas odpływ liniowy zamontowany w podłodze lub - ewentualnie - w ścianie.

Odpływy liniowe występują w różnych wariantach stylistycznych; maskownice mogą być chromowane, w kolorze miedzi, złota; pokrywę można wykończyć nawet płytkami ceramicznymi, dzięki czemu będzie mniej widoczna.

Minimalizm strefy prysznica bez brodzika to niewątpliwie jedna z jego zalet. Tak urządzona strefa natrysku wpisuje się w nowoczesną stylistykę. Co więcej, może również pomóc optycznie powiększyć łazienkę. Prysznic bez brodzika to jednak również walory użytkowe. Bezprogowe wejście pod prysznic docenią przede wszystkim seniorzy, panie w ciąży i osoby mające trudności z poruszaniem. 

Zebraliśmy pokaźną galerię 20 projektów łazienek z polskich domów, w których strefę prysznica urządzono bez brodzika. Zobaczcie jak się prezentuje tego typu prysznic!

Zobacz także >> Modna strefa prysznica: 20 modeli kabin prysznicowych

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także