PARTNER PORTALU
Strefa prysznica: postaw na kolumnę natryskową

Strefa prysznica: postaw na kolumnę natryskową

Autor: Redakcja Łazienka.pl
30 maj 2019 16:41

Urządzając strefę prysznica warto rozważyć wybór kolumny natryskowej.

Urządzając łazienkę coraz częściej decydujemy się na prysznic. W dobie nieustannego pośpiechu jest on po prostu wygodniejszy – w kilka chwil możemy się umyć, nie czekając, aż wanna wypełni się wodą. To także dużo bardziej oszczędne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie.

Poza samymi walorami użytkowymi, przestrzeń prysznicowa może stanowić designerski wyróżnik naszej łazienki. Jednym z elementów, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest kolumna natryskowa. Z jednej strony pozwoli na kreowanie przestrzeni, z drugiej natomiast – będzie warunkowała komfort codziennego dbania o czystość. W związku z tym marka Laveo oddaje do naszej dyspozycji nowe serie kolumn natryskowych, cechujących się modnym, nowoczesnym designem.

Postaw na minimalizm

W obowiązujących obecnie trendach w wykańczaniu wnętrz, dużą popularnością cieszą się rozwiązania minimalistyczne. Szczególnie w przypadku armatury sanitarnej, kluczowe jest, by nie dominowała ona przestrzeni, a subtelnie ją podkreślała. Zbyt „krzykliwy” design kolumn natryskowych, w skład których wchodzą deszczownice, słuchawki oraz panele sterujące, mógłby wprowadzić wizualny chaos, który w łazience, a więc miejscu relaksu i odprężenia, nie jest wskazany.

Dynamizm lub spokój

Marka Laveo proponuje designerskie kolumny natryskowe, doskonale wpisujące się w założenia minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz łazienek. W linii Kvadrato znalazły się dwa rodzaje kolumn – tradycyjna oraz wersja z baterią termostatyczną. Obie charakteryzują się mocnymi, ostrymi krawędziami, wprowadzającymi wizualny dynamizm. Wersja bez baterii termostatycznej oferuje także nieco mniejszą deszczownicę, która sprawdzi się w łazienkach o mniejszej powierzchni. Linia Seca oferuje z kolei kolumnę natryskową, o łagodnym, okrągłym obrysie deszczowni i słuchawki prysznicowej. Będzie ona bardzo dobrym wyborem dla osób, które stawiają na wnętrza spokojne i stonowane. Kolumna natryskowa Calla to natomiast wypadkowa wspomnianych wcześniej stylów – kwadratową deszczownię uzupełnia słuchawka o podobnym obrysie, której krawędzie zostały jednak zaokrąglone. Ten wizualny eklektyzm oraz wynikająca z niego uniwersalność sprawia, że kolumna Calla sprawdzi się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, ale także aranżacjach łączących różne style. Wszystkie serie zostały utrzymane w modnym, chromowanym wykończeniu, które doskonale łączy się z wieloma kolorami oraz różnorodnymi fakturami.

Kolumna natryskowa, z racji swoich rozmiarów, jest jednym z dominujących akcentów w każdej łazience. Przykuwa uwagę oraz świadczy o guście właściciela. Kolekcje Kvadrato, Seca i Calla będą mogły stanowić wyróżnik aranżacji naszej przestrzeni łazienkowej, gwarantując jednocześnie komfort i wygodę w codziennym użytkowaniu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także