PARTNER PORTALU
Strefa zadumy

Strefa zadumy

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Salon jest orzeźwiający i pobudzający, biele w sypialni pomagają wypocząć, grafitowa łazienka sprzyja izolacji, zadumie, refleksji, zerknięciu w głąb siebie. Każda strefa tego mieszkania ma inną osobowość i inny nastrój.

Łazienka jest świątynią dumania. Tutaj młoda właścicielka przy blasku świec i zapachu orientalnych kadzidełek poszukuje odosobnienia, ukojenia i sensu życia. Traktuje ją jak miejsce oczyszczenia ciała i ducha. Stąd wnętrze to wypełnia tajemnicza, niemal mistyczna aura. Prostokątne, horyzontalnie ułożone płytki w odcieniu muśniętego zielenią grafitu pokrywają ściany od podłogi aż po sufit. Wyraźnie odcinają się od jasnokremowej podłogi i wchodzą w sugestywny dialog z bordowym sufitem (napinana powłoka DPS). Idealnie gładki, połyskliwy dzięki lustrzanym właściwościom, pomnaża przestrzeń tworząc jej nowy obraz.

Monolit ciemnych ścian przełamują lustra – to ogromne, w postarzanych srebrzystych ramach nad umywalką, jak też dwa pozostałe otoczone prostymi wąziutkimi ramkami, będące jednocześnie frontami wnękowych szafek, nad sedesem oraz wanną. We wnętrze wpisane zostały śnieżnobiałe urządzenia sanitarne. Duża prostokątna wanna w głębi łazienki zajęła całą jej szerokość. Dodatkowo wyposażona w składany parawan umożliwia wygodną kąpiel także pod prysznicem. Jej głęboka, kanciasto wyprofilowana misa jest bezpieczna i pozwala uniknąć ślizgania się po obłych ściankach. Umywalka ozdobiona efektowną, trójotworową baterią osadzona została na jasnej szafce. W jej pojemnym wnętrzu jest miejsce na kosmetyki i łazienkowe bibeloty, a także specjalny wysuwany kosz na bieliznę oraz wąska szafka na środki czyszczące i proszki. W tej łazience, wstawiona w narożniku tuż przy wejściu, pralka jest równoprawnym elementem wyposażenia. Nikt nawet nie próbował jej ukrywać czy przysłaniać. Biała bryła doskonale komponuje się z całością, pozwala zachować symetrię i porządek, a jej blat to dodatkowa półka na codzienne i niecodzienne drobiazgi.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także