PARTNER PORTALU
Stylowa łazienka z wygodnym prysznicem. Ten projekt zachwyca!

Stylowa łazienka z wygodnym prysznicem. Ten projekt zachwyca!

Autor: Redakcja
15 cze 2020 14:19

Każda, nawet najmniejsza łazienka może być urządzona jak salon. Tezę tę udowadniają projektantki z Pracowni Magma, które w niedużej łazience w bloku zaaranżowały prawdziwy salonik kąpielowy.

Urządzony w klasycznym stylu apartament ma zaledwie 68 mkw. To tyle co standardowe mieszkanie w bloku. Jednak za sprawą przemyślanej aranżacji niczym nie odbiega on od luksusowych wnętrz o ponad stumetrowych powierzchniach. Dominują tu eleganckie, klasycyzujące formy i subtelne pastelowe kolory. Te ostatnie, wprowadzone na życzenie inwestorki, budują we wnętrzu niepowtarzalną atmosferę. Nie mogło ich także zabraknąć w aranżacji łazienki, która za sprawą odpowiedzialnych za projekt architektek, zmieniła się w prawdziwy salon kąpielowy.

Nie znajdziemy tu jednak dużej wolnostojącej wanny na lwich nóżkach, ani też systemu hydromasażu. Nie pozwolił na to ograniczony metraż łazienki. Projektantki postanowiły też nie „zagracać” dostępnej przestrzeni, lecz optymalnie ją wykorzystać, by osiągnąć efekt stylowego saloniku. Stąd w łazience pojawił się duży, przestronny prysznic, który gwarantuje wygodę podczas użytkowania, a jednocześnie nie zakłóca wystroju wnętrza. Duża tafla szkła, która wydziela kabinę typu walk-in doskonale bowiem wtapia się w tło. A te jest tu niezwykle znaczące.

Zamiast tradycyjnych płytek ściany zdobią panele ścienne rodem z angielskich salonów. Do nich dobrano delikatny błękit, którym pomalowano ściany oraz białą mozaikę w strefie prysznica. To jednak nie jedyny tak zdobny, a przy tym niebanalny element aranżacji. Prawdziwą sensację budzi tu stylizowane siedzisko utrzymane właśnie w kolorze przywołanej już mięty. Wbudowane w drewnianą zabudowę prezentuje się niezwykle efektownie. Na tym tle konsola pod umywalkę, choć piękna sama w sobie, nie budzi już tak wielkich emocji. Wraz z mocno stylizowanym wyposażeniem strefy sanitarnej oraz stylową armaturą stanowi ona naturalny element wystroju tego wnętrza. Całość zamyka „kamienna” podłoga, która wraz z obecnym tu drewnem podkreśla luksusowy charakter aranżacji.

Zdjęcia: Fotomohito
Projekt : Pracownia Magma

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także