PARTNER PORTALU
Świat na opak

Świat na opak

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Kąpiel powinna trwać długo. Tak jak nie razi zwrot: „szybki prysznic”, słowa: „wanna” i „pośpiech” zupełnie do siebie nie pasują. Aby kąpiel przebiegała w należnym jej tempie I bez zakłóceń, trzeba stworzyć wannie odpowiednie warunki i oprawę.

Są na to dwa sposoby: albo w dużym wnętrzu wanna otrzymuje specjalną przestrzeń, możliwie odizolowaną od łazienkowego rozgardiaszu, albo... fundujemy sobie dwie łazienki.

Na to drugie rozwiązanie zdecydowali się właściciele prezentowanego saloniku kąpielowego. Stanowi on część urządzonego w nowoczesnym, nieco ascetycznym stylu apartamentu, który zamieszkuje małżeństwo z dzieckiem.

Funkcjonalny podział

Pani domu uznała, że różne funkcje, jakie pełni łazienka, powinny zostać rozdzielone pomiędzy dwa sąsiadujące ze sobą pomieszczenia. Zgodnie z tym założeniem w jednym z nich znalazła się pralka i kabina prysznicowa, w drugim – imponująca wanna w niezwykłej aranżacji.

Odważnie i efektownie

Jako że łazienka z prysznicem służy przede wszystkim synowi i gościom, drugie łazienkowe wnętrze mogło się stać intymną przestrzenią państwa domu. Oprócz wanny znajdują się tu dwie duże umywalki i sedes.

Projektanci zaproponowali dość przewrotną aranżację ich otoczenia, postępując niejako wbrew architektonicznym „nawykom”. Jednym z odważnych i efektownych pomysłów jest „postawienie na głowie” kolorystyki wnętrza.

Zwykle, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, ciemne akcenty umieszcza się na podłodze, by przy pomocy jasnych barw ścian i sufitu optycznie powiększyć przestrzeń. Tutaj stało się odwrotnie: sufit i część ścian zostały pokryte ciemnoszarym gresem w postaci wyraźnie podłużnych płytek, zaś podłoga – gresem w odcieniu jasnego beżu. Gra świateł i luster „odciążyła” potencjalnie przytłaczającą szarość.

Ciekawa "oprawa" wanny

Ciekawe jest również zastosowanie szerokich, sprawiających wrażenie surowych desek tuż obok wanny, czyli w strefie najbardziej narażonej na chlapanie. Wszystkie te „smaczki” sprawiły, że duża wanna – niekwestionowana władczyni tej łazienki – zyskała godną siebie oprawę. Przyjemności relaksującej kąpieli nie zakłóca tu ani szum pralki, ani zniecierpliwieni członkowie rodziny.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także