PARTNER PORTALU
Światło w podłodze

Światło w podłodze

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 marz 2009 10:11

W usytuowanym z dala od miasta dużym domu królują ciepłe, energetyzujące kolory i nie brakuje w nim odważnych, oryginalnych rozwiązań. Ogromną rolę, także w obu łazienkach, odgrywa oświetlenie.

Większa, prezentowana tutaj, łazienka pomyślana została jako komfortowy zakątek kąpielowy. Owalna wanna zachęca do długich kąpieli w ciekawie zaaranżowanym otoczeniu. Atmosferę wnętrza buduje jednak dobór kolorów i kilka estetycznych trików.

Łazienka ma typowy prostokątny kształt, okno zapewnia dostęp dziennego światła. Ekskluzywne wyposażenie dobrane zostało z dbałością o wizualną spójność.

Niebanalna aranżacja podłogi i ścian

Ale prawdziwym popisem kunsztu projektanta jest aranżacja podłogi i ścian. Pierwszym krokiem był wybór płytek – to imitujące tkaninę, ścienne i podłogowe płytki z oferty hiszpańskiej firmy Venus. Uzupełnienia je zastosowana gdzieniegdzie połyskująca metaliczna mozaika.

Kącik kosmetyczny

Ważnym z punktu widzenia użytkowego, ale także estetycznego jest „kącik kosmetyczny”, który powstał w okolicy umywalki. Jej obszerna misa wybrana z oferty firmy Art Ceram stoi na szerokim blacie, który pomyślany jest także jako miejsce na kosmetyki. Szafka pod nim dodatkowo pomieści nawet większą ilość łazienkowych akcesoriów.

W tej strefie istotną rolę odgrywa oświetlenie – to nie tylko niezbędne kinkiety przy lustrze, ale także przemyślana dekoracja. Tworzą ją trzy halogeny wbudowane w ścianę przy drzwiach i odpowiadające im identyczne, umieszczone w szafce vis-a-vis.

Kontynuacją zabawy światłem są lampki halogenowe... w podłodze. Biegnące rzędem niemal przez całą długość łazienki są czystej postaci, intrygującą ozdobą.

Połyskująca mozaika

Efekt świetlnych iluzji pogłębia połyskująca mozaika – fragment poprowadzonej po łuku ściany za wanną za dnia odbija światło z okna naprzeciwko, wieczorem ze wszystkich lamp i lampek. Obudowa owalnej wanny firmy Koralle wykończona jest drobnymi białymi kafelkami. Do jej kształtu dopasowana została ściana i fragment podłogi – na niewysokim podeście opiera się zarówno wanna, jak i szafki pod umywalką. Pojawiający się na progu pasek mozaiki dopełnia artystycznego wymiaru podłogi. (EW)

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także