PARTNER PORTALU
Szafka podumywalkowa: 12 pomysłów z polskich łazienek

Szafka podumywalkowa: 12 pomysłów z polskich łazienek

Autor: Anna Sołomiewicz
24 marz 2018 10:22

Szafka podumywalkowa to ważny element aranżacji łazienki. Pomaga przechowywać podręczne drobiazgi, a także zdobi wnętrze.

Szafka podumywalkowa to ważny element aranżacji łazienki. Pełni funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Tutaj przechowujemy wszelkie podręczne drobiazgi, po które często sięgamy. To na nią spoglądamy również za każdym razem korzystając ze strefy umywalki. 

Nie ma jednego idealnego przepisu na szafkę podumywalkową. Wszystko zależy od naszych preferencji, a także metrażu łazienki. W niewielkich wnętrzach warto pomyśleć o montażu podwieszanego mebla, który doda łazience lekkości. W dużej łazience, w której możemy pozwolić sobie na rozbudowaną zabudowę meblową, szafka podumywalkowa może być przede wszystkim dekoracją i przyjąć formę eleganckiej konsoli na stylizowanych nóżkach z pojedynczą szufladą lub tylko z blatem.

Blat wieńczący szafkę podumywalkową również ma duże znaczenie, zarówno dla efektu wizualnego, jak i dla samego komfortu korzystania z łazienki. Większy blat pozwoli na swobodniejsze użytkowanie strefy umywalki i odłożenie na nim np. szczoteczki do zębów czy golarki do zarostu. Może być ultracienki, niemal niewidoczny lub też - wręcz przeciwnie - gruby i przyciągający wzrok. 

W naszej galerii zebraliśmy dla Was 12 różnych zdjęć stref umywalki z polskich łazienek. Co sądzicie o sfotografowanych szafkach podumywalkowych?

Szukacie więcej pomysłów na urządzenie strefy umywalki? Zobaczcie propozycje producentów na wykończenie ściany nad łazienkowym blatem. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także