Szare płytki – najmodniejsze kolekcje do łazienki

Szare płytki – najmodniejsze kolekcje do łazienki

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
02 marz 2016 08:12

Płytki ceramiczne w jasnych odcieniach szarości świetnie sprawdzą się zarówno w łazience w stylu loft, jak i wnętrzu bardziej przytulnym.

Okładziny ścian łazienki wyznaczają klimat całej aranżacji. Im jaśniejsze, tym łatwiej jest optycznie powiększyć nawet bardzo małe pomieszczenie. Ostatnio, oprócz klasycznej bieli i ciepłych beżów w łazienkach oraz kolekcjach producentów królują także płytki ceramiczne w szarościach. Odcienie są bardzo różne – od ciemnoszarych płytek przypominających beton po szarości jasne, niemal wpadające w biel.

Szara łazienka to zazwyczaj wnętrze urządzone w stylu loft. By wydawała się cieplejsza w odbiorze, warto zastosować dodatki – na tle szarych płytek dobrze prezentują się np. drewniane meble lub stołki, jak również kolorowe obrazki. Ściany łazienki to dobra baza do urządzania wnętrza, a szare kolory dają wiele możliwości aranżacyjnych. Nie musimy więc urządzać tylko w stylu loft – możemy stworzyć również wnętrze w stylu glamour, miejskim lub retro.

Szare płytki ceramiczne wcale nie muszą być chłodne w odbiorze. W ofercie producentów jest wiele kolekcji z dekorami, które dobrze ożywią wnętrze - np. dzięki wzorom miejskim, kwiatowym lub geometrycznym. Modne okładziny w szarościach zaskakują także kształtami (np. kwadratowe, sześciokątne), fakturą (np. z efektem 3D) i wykończeniem (w połysku lub macie).

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także