PARTNER PORTALU
Szarości przebite światłem

Szarości przebite światłem

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Wyjątkowość tej łazienki tworzy kilka prostych zestawień: łuki i prostokąty, szkło i gres, grafit i biel. Wszystko po to, by zaskoczyć gości, którzy nie spodziewają się takiego designu w mieszkaniu zdominowanym przez beże i brązy.

Jak to się często zdarza w dwupoziomowych apartamentach, także w tym znajdują się dwie łazienki. Jedna usytuowana na górze, obok sypialni, druga obsługuje parter, pełniąc przede wszystkim funkcje gościnnej toalety. Wnętrze, w którym się znajduje, sąsiaduje z holem. Ściana między nimi wypełniona szklanymi pustakami pozwala na swobodne przenikanie światła. Świetliście niebieskie, poprzetykane wzorami kafle stanowią kontrastowe tło dla wąskiej, pokrytej ciemnymi płytkami ścianki, na której znalazło się duże lustro i umywalka. Całość wygląda niczym łazienka na zamku Królowej Śniegu: chłodna – wręcz lodowata, i nad wyraz elegancka, skrzy się kryształowym blaskiem. Długie i wąskie płytki w kolorze grafitu z brązowymi smugami – podobnie jak reszta glazury i terakoty w tej łazience – pochodzą z oferty włoskiej firmy Unicer.

Oprócz ciemnych pasków widać jasne, niemal białe, a także – na podłodze – szare i jasne kwadraty. Całość doskonale się komponuje i, choć czyni wrażenie bardzo nowoczesnej, pasuje także do mieszkań o ciepłym, nawet „konserwatywnym” klimacie. Urok szarości polega na jej neutralności, w sąsiedztwie brązów będzie stonowana, obok czerwieni – awangardowa. Wysmakowana prostota i jednoznaczność cechuje nie tylko kolorystykę, ale też układ form. Geometryczne płytki z silnie zarysowanymi konturami, prostokątna umywalka i lustro czy prostopadłościenne wnęki koegzystują na zasadach kontrastu z liniami owalnymi. Pojawiają się tu one za sprawą półokrągłej ściany zwieńczonej łukiem obniżonego sufitu oraz przy okazji walcowatego kształtu sedesu. Półki w postaci wnęk nad sedesem pełnią bardziej dekoracyjną, niż użytkową funkcję.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także