PARTNER PORTALU
Szum fal, szelest liści

Szum fal, szelest liści

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Przez okno wdziera się morska bryza, zalewając wannę orzeźwiającymi kroplami. Łazienka, spowita w piaskowe beże, ciepłe brązy drewna jatoba i prześwietlona na wskroś światłem, zdaje się być zakątkiem wiecznych wakacji. Niemal słychać szum fal, szelest liści...

W mieszkaniu w nowym budownictwie brakowało miejsca na minipralnię. Pralka oraz szafka na środki czystości musiały zmieścić się w łazience przy sypialniach. Należało jednak je starannie ukryć, bo państwo domu marzyli o eleganckim saloniku z wygodną wanną, jasnym i przestronnym. Pralka znalazła się więc w zamykanej szafce, tuż przy wejściu do łazienki. Ustawiona ok. 90 cm nad podłogą jest wygodna do obsługi. Poniżej i powyżej wygospodarowano półki na ręczniki oraz środki czystości. Dobre oświetlenie strefy prania zapewnia rząd punktowych lampek w podwieszanym suficie. Wystarczy zamknąć szafkę, by sprawy przyziemne, takie jak pranie, zniknęły. Łazienka wydaje się przestronna i bardzo jasna. To jednak pożądane złudzenie optyczne – w rzeczywistości jest niewielka. Ten efekt tworzą duże powierzchnie szkła: satynowego, piaskowanego, luster. Światło – naturalne i sztuczne – przenika przez nie, odbija się, tworzy refleksy, pomnażając przestrzeń.

Uwagę przykuwa umywalka otoczona taflami matowych i zwykłych luster. Zestawione z drewnem jatoba i ustawione pod różnymi kątami tworzą niesamowitą grę odbić. Szklane drzwiczki szafek otrzymały dekorację w postaci wypiaskowanych liści. Ten sam ornament przewija się na drzwiach w całym mieszkaniu oraz, jako ścienny dekor, w kuchni. Podobną techniką wypiaskowane zostały szyby okien – otrzymały wzór rozpryskujących się morskich fal. Motyw bryzy jest sugestywnym tłem aranżacji, ale także chroni przed spojrzeniami sąsiadów z apartamentowca obok. Kąpiel urasta tu do rytuału: do wanny wchodzi się po stopniach, woda wypływa z 4-otworowej baterii, wokół tylko marmur oraz blask świec. Szum fal i szelest liści naprawdę można usłyszeć.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także