PARTNER PORTALU
Szybki remont łazienki: postaw na wymianę kabiny

Szybki remont łazienki: postaw na wymianę kabiny

Autor: Redakcja Łazienka.pl
29 sie 2019 09:36

Rearanżacja wnętrza utożsamiana jest zwykle ze zmianą wyglądu pomieszczenia. Nie możemy zapomnieć jednak o ważnym aspekcie, jakim jest jego funkcjonalność. Ma ona ogromny wpływ na komfort korzystania z łazienki. Jak odmienić wnętrze szybko i bez większego wysiłku? Rozwiązaniem może być zakup nowego modelu kabiny prysznicowej.

Łazienka to pomieszczenie, które podczas remontu generuje sporo czasu i wydatków. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą zmienić wnętrze bez przeprowadzania ogromnych prac. Wystarczy wymienić starą kabinę prysznicową na nową. Nowoczesny design sprawi, że przestrzeń otrzyma zupełnie odmienny charakter.

Jeśli z remontem łazienki chcemy uporać się szybko i bez większego uszczerbku dla portfela, zdecydujmy się na kabinę z brodzikiem, który zgodnie z naszymi preferencjami, może być głęboki lub płaski. Mamy tu również szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór kształtu brodzika. Jest on oczywiście  zdeterminowany wielkością i funkcjonalnością łazienki, jednak z szerokiej oferty dostępnych na rynku produktów, możemy zdecydować się - w zależności od naszych upodobań i możliwości aranżacyjnych pomieszczenia – na brodzik prostokątny, kwadratowy, pięciokątny, półokrągły w tym także asymetryczny. Z pewnością bez trudu znajdziemy model, który spełni nasze oczekiwania.

- Nie chcąc generować dodatkowych sporych kosztów remontu, będziemy musieli raczej zrezygnować z pomysłu postawienia kabiny bezpośrednio na podłodze. To niezwykle efektowne rozwiązanie, ale musimy liczyć się tu z dużym remontem i sporymi nakładami finansowymi. Jeśli nie jesteśmy na to gotowi, lepiej postawić na tradycyjny brodzik. Po wyborze odpowiedniego modelu, kształtu i materiału brodzika, nasza łazienka będzie prezentować się niezwykle elegancko i zyska nowy wygląd bez potrzeby angażowania sporych pieniędzy i prowadzenia zaawansowanych prac budowlanych, jakie mają miejsce w przypadku kabin stawianych bezpośrednio na posadzce - wyjaśnia Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

W sytuacji, gdy jesteście już szczęśliwymi posiadaczami brodzika podpłytkowego i chcecie nacieszyć oko nową aranżacją łazienki bez dużego remontu – żaden problem! By nadać łazience nowego wyrazu, warto zdecydować się na powiew świeżości i wybrać nową kabinę, która zaspokoi gusta jej użytkowników. Trzeba jednak pamiętać by dopasować ją kształtem i rozmiarem do istniejącego brodzika podpłytkowego. Jeśli chcemy być na czasie z najnowszymi trendami, zamówmy najmodniejszy obecnie produkt, czyli model z czarnymi elementami np. szprosami lub eleganckimi profilami. Innym pomysłem na uzyskanie unikalnej dekoracji łazienki, jest ozdobienie szyby ciekawym grawerem.

- Usługa laserowego grawerowania pozwala nanieść na szkło kabiny dowolny motyw. Klient może wybrać wzór z dostępnej bazy lub przesłać własny projekt. Co ważne - technologia grawerowania jest bardzo trwała i bezpieczna. Grawer zawsze znajduje się po zewnętrznej stronie szyby, więc szkło nie traci swoich właściwości i jest łatwe w utrzymaniu czystości – przekonuje Hanna Błaszak.

Wymianę kabiny zawsze warto zlecić fachowcom, niezależnie od tego czy będzie to model z brodzikiem czy z brodzikiem podpłytkowym. Dzięki temu zyskamy pewność, że unikniemy błędów skutkujących np. przeciekaniem wody. Poza tym usunięcie usterek wynikających z braku naszego doświadczenia może stanowić dodatkowy i to niemały koszt.

- Podczas zakupów warto zapytać o usługę montażu. W Radaway profesjonalnie szkolimy montażystów i poświadczamy ich umiejętności. Z pomocy Certyfikowanych Instalatorów mogą skorzystać klienci wszystkich salonów, z którymi współpracujemy. Oprócz fachowego serwisu, klienci otrzymują wtedy przedłużoną gwarancję. W programie promocyjnym 3+2 standardowa gwarancja na produkty Radaway wydłuża się o kolejne 2 lata, dając łącznie 5-letnie zabezpieczenie  – mówi Hanna Błaszak.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także