PARTNER PORTALU
Tak wygląda 30-letnia łazienka po remoncie! Ale metamorfoza!

Tak wygląda 30-letnia łazienka po remoncie! Ale metamorfoza!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
08 gru 2020 15:45

Kiedy przyszło do modernizacji trzydziestoletniej łazienki na poddaszu, młoda rodzina uwolniła swoją kreatywność. Motywem przewodnim w całej aranżacji jest harmonijna koncepcja kolorystyczna, która łączy ciepły, naturalny dąb z szarością i bielą. Właścicielka korzystając ze swojego doświadczenia zawodowego, sama zaprojektowała wymarzoną łazienkę.

Wszystko musiało być idealnie dopasowane, zapewniać dobre samopoczucie, a jednocześnie być absolutnie praktyczne. O precyzji planowania świadczy wiele funkcjonalnych i estetycznych detali: dodatkowy świetlik, który wpuszcza światło do łazienki, pośrednio oświetlona wnęka na wąskim końcu wanny przyciąga wzrok, a zsyp na pranie prowadzi bezpośrednio do pomieszczenia gospodarczego bezpośrednio pod nim. Produkty i materiały zostały wybrane ze względu na ich ponadczasową i wyjątkową jakość. Duże, szare kafelki, podtynkowy prysznic, wanna wykonana z materiału DuraSolid, biały tynk, jasnoszare meble, dwie umywalki, duże lustro na tle litego dębu.

Dla pary, która przeprowadzała remont, ważne było, aby łazienka nie tylko dobrze sprawdzała się w życiu codziennym, ale również zapewniała dużo półek i miejsca do przechowywania. Na etapie planowania szybko stało się jasne, że miejsce mycia będzie musiało pozostać na długiej ścianie. Zaprojektowano dwie umywalki nablatowe o efektownym kształcie, a przestrzeń pod nimi doskonale podzielona i zorganizowana została dzięki czterem szufladom i praktycznemu systemowi organizacji wnętrza. W wysokich szafkach po lewej i prawej stronie znajdują się ręczniki i środki pielęgnacyjne.

Bardzo szerokie lustro sprawia, że pomieszczenie wygląda na większe, a jednocześnie stanowi część koncepcji oświetlenia. Oprócz wbudowanych w sufit reflektorów punktowych, można tworzyć różne nastroje świetlne dzięki nieoślepiającemu i przyciemnianemu oświetleniu luster LED. Strefa prysznica, która wcześniej znajdowała się obok drzwi, została przeniesiona na przeciwną stronę pomieszczenia i teraz korzysta z doświetlenia bocznego. Nowo wybudowana ścianka działowa zawiera rury i przyłącza do baterii. Duża, kwadratowa bateria termostatyczna, z słuchawką oraz główką prysznicową zapewniają komfort kąpieli. Łazienka o powierzchni 12 m2 zapewnia również wystarczająco dużo miejsca na dużą wannę. Ponieważ cała rodzina lubi kąpiele - także razem - zdecydowali się na model wolnostojący Durasquare z dwoma oparciami i zintegrowanym systemem air whirl.

Jeśli chodzi o miskę toaletową, to wybór padł na toaletę myjąca, w której cała technologia jest ukryta w korpusie toalety. Początkowo dość sceptyczni co do tego, czy zakup naprawdę był tego wart, właściciele budynku nie wyobrażają sobie już życia bez niego.

Wyposażenie łazienki:
- umywalki z DuraCeram z serii DuraSquare z bateriami C.1
- meble łazienkowe: uchwyty w tym samym kolorze co meble, seria mebli łazienkowych Brioso
- lustro z ramą światła z serii L-Cube:  energooszczędne źródło światła LED można włączać i wyłączać bezdotykowo jednym ruchem ręki
- pod prysznicem zamontowano baterię termostatyczną z serii C1
- wanna z serii DuraSquare, wykonana z materiału DuraSolid,  z  systemem air whirl 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także