PARTNER PORTALU
Tęcza w kropli deszczu

Tęcza w kropli deszczu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 gru 2009 09:49

Sztuczki projektanta wnętrz potrafią zdziałać wiele, a kiedy są one wsparte indywidualnymi pomysłami właściciela, jego pasjami i marzeniami – powstają wnętrza o zaskakującej aurze.

Tak właśnie jest z tą łazienką, zaprojektowaną przez arch. Katarzynę Mikulską-Sękalską dla młodej kobiety. Aurę wnętrza budują jasne kolory oraz subtelne, nieco nostalgiczne, a niekiedy nawet metaforyczne smaczki. Dwa rodzaje płytek: jednobarwne, o gołębim odcieniu oraz te z „deszczowym” dekorem tworzą bazę dla nowoczesnej, bardzo prostej w formie ceramiki i armatury. Prawdziwym rarytasem pośród łazienkowego wyposażania jest designerska bateria prysznicowa o wdzięcznej nazwie „Raindance” (firmy Hansgrohe). Poza walorami estetycznymi, bateria ma jeszcze jedną specyficzną cechę – podczas kąpieli naśladuje odgłosy deszczu... Deszcz można tu nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć. Ściana za wanną o rysunku kropel, mieni się dzięki grze świateł, sprawiając wrażenie ociekającej wodą.

Architekt ukryła źródła światła w dekoracyjnej wnęce nad sedesem i bidetem oraz w podwieszanych elementach sufitu. Subtelne smugi światła sączą się delikatnie tworząc poświatę i odbijają swój blask od płytek, chromowanej armatury i czarnej komody z lśniącego MDF-u (wykonanej na zamówienie według projektu architekt). Podczas wieczornych kąpieli, można tu „odpłynąć”, udać w podróż... w głąb siebie. Aurę do tak szczególnych chwil refleksji tworzą nie tylko odprężające nuty deszczu, ale bodźcem do przemyśleń, na przykład o wolności, jest biała ażurowa klatka dla ptaków - piękna a zarazem nostalgiczna. To pamiątka z podróży do Tunezji, ale kto wie, co znajdzie się w podświetlanej, łazienkowej niszy po powrocie pani domu z kolejnej eskapady?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także