PARTNER PORTALU
Toaleta dla gości ze ścianką działową – oryginalny kolor i technika dekoracji ścian

Toaleta dla gości ze ścianką działową – oryginalny kolor i technika dekoracji ścian

Autor: Anna Usakiewicz
05 cze 2014 08:00

Skromne pod względem wyposażenia, urządzone z zamierzonym chłodem wnętrze zaskakuje pomysłową aranżacją oraz odwagą przejawiającą się w doborze koloru.

W trzypoziomowym domu funkcję  reprezentacyjną pełni parter, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie salonu znajduje się toaleta gościnna. W urządzonej  w zimnej  włoskiej stylistyce łazience dla gości, główną rolę odgrywa kolor. Intensywny odcień pomarańczu, który przyciąga uwagę już od progu. 

Podział przestrzeni

Osią projektu jest oryginalna, półokrągła ścianka działowa, która umożliwiła niecodzienne rozmieszczenie urządzeń sanitarnych. Po jej przeciwnych stronach zainstalowano umywalkę nablatową oraz sedes. Pomarańczowa, szklana misa znalazła swoje miejsce po wypukłej stronie, natomiast sedes po stronie wklęsłej. Jest on na tyle skutecznie ukryty, że staje się całkowicie niewidoczny np. podczas mycia rąk. 

  • Na małej powierzchni

     

    arch. Agnieszka Sadowska-Miszczak
    Wąskie i długi pomieszczenie (o dł. ok. 4 i szer. ok. 2 m) nie dawało zbyt wiele możliwości aranżacyjnych, stąd pomysł na umieszczenie dodatkowej ścianki działowej, na której można było zainstalować urządzenia sanitarne. Pomarańczowy kolor ścianki nawiązuje do koloru insertu na ściennych płytkach dekoracyjnych. To mocny akcent, ale niezbędny w tak niskim pomieszczeniu.

Ocieplona drewnem

Wnękę w górnej części ścianki, po stronie umywalki wypełnia lustro. Chłodny, pomarańczowy kolor  dominuje  na  tle  beżowych ścian wykończonych płytkami ceramicznymi z rysunkiem marmuru, który potęguje wrażenie chłodu. Surowość wnętrza balansuje drewnopodobna podłoga oraz stolarka w ciepłym kolorze. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także