PARTNER PORTALU
Toaleta gościnna. Postaw na odważne pomysły

Toaleta gościnna. Postaw na odważne pomysły

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Czego tu nie ma... Czerwona mozaika, rzeczne kamienie, płytki niczym beton, dąb imitujący orzech i jeszcze drzwi, które wyglądają, jakby były drewnianą okiennicą. Całą tę efektowną maskaradę zaaranżowano po to, by łazienka mogła udawać, że wcale łazienką nie jest.

Dom, w którym znajduje się prezentowana łazienka, dzieli się na trzy strefy. Parter to salon połączony z kuchnią i jadalnią, na piętrze umieszczone są sypialnie rodziców i dwóch synów, gabinet pana domu oraz małżeńska łazienka. Poddasze natomiast zostało zaaranżowane jako przestrzeń relaksu, któremu służą siłownia i sauna, jest tam też łazienka synów oraz dodatkowa garderoba.

Mieszkańcy domu równie intensywnie pracują, co odpoczywają – nikt tu nie gnuśnieje wieczorami przed telewizorem. Wobec szybkiego tempa życia trochę zaskakujący może się wydać fakt, że prace nad ostatecznym wykończeniem wszystkich wnętrz trwają już... ponad dwa lata.

Pojawienie się każdego nowego detalu jest poprzedzone wspólnym namysłem właścicieli domu i projektantki, a kilkumiesięcznych poszukiwań wymarzonych mebli czy materiałów nikt nie traktuje jako straty czasu. Nasuwa się tu skojarzenie z opowiadaniem Borgesa o chińskim pisarzu, któremu cesarz zlecił napisanie litery oznaczającej jego imię. Pisarz się zgodził, pod warunkiem, że otrzyma do swej dyspozycji wspaniały pałac i służbę. Po 10 latach cesarz przyszedł obejrzeć efekty pracy, ale artysta stwierdził, że miał za mało czasu i zażądał dodatkowych luksusów.

Historia powtórzyła się jeszcze raz. Po 30 latach zniecierpliwiony władca znowu pojawił się u pisarza. Wtedy pisarz wziął kartkę papieru, zanurzył pędzel w farbie i w ciągu kilku sekund nakreślił znak... Była to najpiękniejsza litera, jaką cesarz kiedykolwiek widział.

Dla domowników i gości

Równie piękna, niepowtarzalna i wycyzelowana jest ta łazienka. Korzystają z niej domownicy, ale także goście – z myślą o nich jednym z elementów wyposażenia stała się kabina prysznicowa. W związku z reprezentacyjnym charakterem łazienki właścicielom zależało, aby przypominała elegancki salonik. Z tego względu stricte łazienkowe detale mają minimalistyczne wzornictwo – bateria czy panel prysznica są niemal niewidoczne, a szklana czerwona umywalka wygląda jak duża misa ustawiona na „betonowym” blacie.

Niespożyta energia i apetyt na życie mieszkańców domu znalazły ujście w niesztampowej kolorystyce wnętrz – w łazience takim „kanałem energetycznym” jest intensywna czerwień, w kuchni – jaskrawe żółcienie.

Także kontrastowo dobrane materiały wykończeniowe dają wyraz zamiłowaniu całej rodziny do oryginalnych, zaskakujących rozwiązań.uchni – jaskrawe żółcienie. Także kontrastowo dobrane materiały wykończeniowe dają wyraz zamiłowaniu całej rodziny do oryginalnych, zaskakujących rozwiązań.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także