PARTNER PORTALU
Trendy 2018: jakie płytki będą modne?

Trendy 2018: jakie płytki będą modne?

Autor: Redakcja Łazienka.pl
31 sty 2018 12:56

Płytki jak drewno, beton, kamień, a może wszystkie z powyższych? Jakie płytki ceramiczne będą modne w 2018 roku? Przedstawiamy wiodące trendy.

Jakie trendy będą dominować we wzornictwie i wyposażeniu wnętrz? Czy projektanci będą rozwijać silne nurty w designie, czy też pojawią się nowe motywy? Sprawdźmy, co będzie na topie we wzornictwie płytek ceramicznych.

Inspiracją dla projektantów pozostaje natura. Niezaprzeczalnie ciepło drewna z jeszcze bardziej wyraźnym rysunkiem jego struktury będzie zdobiło zarówno ściany jak i podłogi naszych łazienek i wnętrz. Kompromis pomiędzy tym co piękne, a funkcjonalne, jest już za nami – możemy wybierać efektowne, ale niewymagające specjalnej pielęgnacji i impregnacji drewnopodobne płytki ceramiczne. Designerzy polecają zarówno coraz bardziej realistyczne odwzorowania naturalnego surowca, jak i jego wszelkie interpretacje.

Drugi trend we wzornictwie, który będzie dominował we wnętrzach to kamień. Zarówno wzór szlachetnego marmuru, jak w kolekcji Carrara Pulpis marki Opoczno, jak i wapienie - na płytkach Nerthus – wszystkie te naturalne motywy niezmiennie cieszą się atencją projektantów. 

Motywy natury to nieodłączny element ulubionych przez architektów aranżacji – minimalizm, proste wnętrza z elementami zaczerpniętymi z przyrody – drewna, kamienia, czy motywami roślinnymi – sprzyjają nurtom eko, gdzie odpoczynek, relaks i równowaga są wyznacznikiem sposobu życia. Stawiamy na prosty, ale jednocześnie ciepły i naturalny wystrój - powiedziała Viktoria Ovsianytska, Menadżer Produktu marki Opoczno.

Innym materiałem, chętnie wykorzystywanym w tym sezonie przez architektów,
a jednocześnie wpisującym się w minimalistyczną estetykę, jest beton architektoniczny. Stał się on inspiracją do powstania serii Concrete Stripes i Beton.

2018 będzie także rokiem płytek strukturalnych. Formy płytek 3D, które pojawiły się już jakiś czas temu, będą rozwijać się i ewoluować. Na ścianach łazienek pojawią się trójwymiarowe motywy roślinne jak na płytkach Winter Vine, czy też geometryczne, ale ocieplające wnętrza wzory jak French Braid.

Świat designu czerpie garściami z natury. Taka tendencja może być przeciwwagą do eksploatacji otaczającej nas przyrody. Z pewnością wykorzystanie materiałów wzorowanych na naturalnych wpisuje się w trend eko, poprzez który w wielu dziedzinach życia zbliżamy się do natury. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także