PARTNER PORTALU
Trendy 2018: wielkoformatowe płytki ceramiczne

Trendy 2018: wielkoformatowe płytki ceramiczne

Autor: Anna Sołomiewicz
12 sty 2018 15:32

Jednym z najgorętszych trendów w aranżacji łazienek są płytki wielkoformatowe. Zobaczcie 5 kolekcji wpisujących się w tę tendencję.

Termin "wielkoformatowa płytka" używany jest od dawna, jednak dziś nie oznacza on już tego samego co jeszcze kilka lat temu. Obecnie typowe formaty płytek kiedyś uchodziły za duży format, z kolei dzisiejsze wielkoformatowe płytki być może bardziej adekwatnie byłoby nazywać płytami, gdyż ich wymiary naprawdę robią wrażenie. 

Wielkoformatowe płytki ceramiczne z uwagi na swój rozmiar często określane są również mianem slabów (co po angielsku oznacza - właśnie - płytę). Nowoczesne technologie produkcji pozwalają osiągać wymiary sięgające nawet 120x260 cm! Nie trudno wyobrazić sobie jak taka płytka pokrywa niemal całą ścianę w małej łazience! 

Bez wątpienia wielkoformatowe płytki są nie tylko modne, ale mają również inne walory. Minimalizują ilość łączeń płytek, tym samym ograniczając zużycie fugi (i ułatwiając sprzątanie łazienki w przyszłości - kto z nas lubi myć fugi?!) Co więcej, wielkoformatowe płytka imitujące np. kamień może do złudzenia przypominać blok tego materiału.

W naszej galerii pokazujemy 5 kolekcji wielkoformatowych płytek ceramicznych. Są też i nasi rodzimi producenci!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także