PARTNER PORTALU
Trendy łazienkowe: zobacz najmodniejsze płytki ceramiczne

Trendy łazienkowe: zobacz najmodniejsze płytki ceramiczne

Autor: Anna Sołomiewicz
04 lis 2019 11:48

Płytki ceramiczne to bez wątpienia najpopularniejszy materiał wykończeniowy do łazienek. Zobaczcie, co jest obecnie na topie!

W segmencie płytek ceramicznych, podobnie jak w całej dziedzinie aranżacji wnętrz, obowiązują trendy wzornicze. Płytki ceramiczne są  wdzięcznym materiałem wykończeniowym, oferują bowiem bardzo dużą różnorodność kolorów, faktur i kształtów. Co jest obecnie na topie?

Przede wszystkim modne są inspiracje naturą. Płytki imitujące drewniane deski czy płytki jak kamień cieszą się dużą popularnością już od kilku sezonów. W bieżącym szczególnie popularne są motywy szlachetnego marmuru.

Na topie są również płytki zainspirowane klasycznym wzornictwem: wzorzyste kafle, patchworki, a także formaty cegiełek z fazowanymi krawędziami. Ciekawą propozycją są płytki z wzorem pepitki czy inspirowane przedwojennymi gorsecikami (takie ma w swojej ofercie Ceramika Paradyż). Ukłonem w stronę przeszłości są również płytki inspirowane lastryko.

Wciąż modne są także faktury 3D i to w różnej formie - organicznych, miękkich fal, figur geometrycznych czy szczegółowych koronek. W dalszym ciągu na czasie pozostają również płytki o formacie heksagonów, a także wielkoformatowe slaby, które w swojej ofercie ma coraz więcej marek (w tym polski Cerrad, który oferuje największe slaby w Polsce o formacie 320x160 cm).

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także