PARTNER PORTALU
Umywalki z cienkimi ściankami: zobacz serię docenianą za design

Umywalki z cienkimi ściankami: zobacz serię docenianą za design

Autor: Redakcja Łazienka.pl
12 marz 2018 10:09

Jednym z najsilniejszych trendów wzorniczych jest odchudzanie ceramiki sanitarnej. Zobaczcie kolekcję umywalek o cienkich ściankach, wielokrotnie docenianą za wzornictwo

Kolekcja VAL marki Laufen to unikatowa seria umywalek o niepowtarzalnych kształtach. Zaprojektowana  przez wybitnego projektowana Konstantina Grcica, wykonana z SaphirKeramik, nowej formuły ceramiki opracowanej przez Laufen, w pełni wykorzystuje możliwości tego niezwykłego tworzywa. Ścianki umywalek są bardzo cienkie (od 2-3 mm), jednak mimo tak filigranowych kształtów, odznaczają się wyjątkową twardością i wytrzymałością. Seria łączy wizję artystyczną projektanta z wartościami przyświecającymi marce – estetyką, elegancją i funkcjonalnością.

W kolekcji znajdują się zarówno proste, montowane do ściany umywalki, jak również modele prostokątne i asymetryczne. Wielość rozmiarów (od 45 do 120 cm) i kształtów sprawia, że znajdą zastosowanie zarówno w niewielkich łazienkach jak i dużych salonach kąpielowych. Dostępne są w wersji ściennej lub nablatowej. Wykorzystane przez Konstantina Grcica różnicowanie poziomów bryły pozwoliło uzyskać powierzchnię do przechowywania kremów czy mydła.

Warto zwrócić uwagę na umywalkę Val 95 cm z jedną dużą niecką w wersji z dwoma otworami na baterię. Stworzona z myślą o oszczędności miejsca ma tylko 42 cm szerokości. Umywalka w opcji z dwiema bateriami jest doskonałym rozwiązaniem dla dwojga, doskonale sprawdzi się np. w łazience przy sypialni, a w łazience, z której korzystają rodzice i dzieci, dwie baterie przyspieszą poranną toaletę.

Wzornictwo kolekcji Val doceniona została w najbardziej prestiżowych konkursach w Polsce i na świecie m. in. Dobry Wzór 2016 czy iF Design Awards 2016.

Pojawienie się umywalek z cienkimi rantami było prawdziwym przełomem w sposobie projektowania strefy umywalki. Chcesz poznać inne łazienkowe przełomy? Zapraszamy TUTAJ.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także