×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Urządzamy łazienkę: postaw na kompletną serię mebli i ceramiki

Urządzamy łazienkę: postaw na kompletną serię mebli i ceramiki

Autor: Redakcja Łazienka.pl
03 paź 2019 14:47

Urządzając łazienkę warto postawić na kompletne serie mebli i ceramiki, które pozwolą stworzyć spójną stylistycznie aranżację.

Nowa seria Geberit Acanto oferuje wszystkie dostępne obecnie rozwiązania, potrzebne do kompletnego urządzenia łazienki. Meble oraz elementy ceramiczne cechują się ponadczasowym wzornictwem i można je ze sobą dowolnie łączyć i zestawiać. Szeroka paleta kolorystyczna i materiałowa oraz duży wybór umywalek, mebli łazienkowych, toalet bezkołnierzowych Rimfree© i bidetów, ułatwia dokładne dopasowanie wszystkich rozwiązań do projektu łazienki.

Ceramiczne elementy sanitarne robią wrażenie, dzięki miękkim organicznym kształtom i wyrazistym liniom – mówi Adam Pillich, Dyrektor ds. Produktów. Posiadają wszelkie rozwiązania, których poszukują dzisiejsi klienci: różne typy umywalek, w tym umywalki z cienkim rantem, a w przypadku niektórych modeli – także umywalki z ukrytym otworem przelewowym. W serii znalazły się również łatwe do czyszczenia bezkołnierzowe miski WC.

Projektanci mebli łazienkowych położyli szczególny nacisk na możliwość zestawiania najróżniejszych materiałów i powierzchni, w tym szkła, metalu oraz wykończeń malowanych i drewnianych. Różne typy mebli można ze sobą łączyć w indywidualnie zaprojektowane, całościowe aranżacje, dopasowane do przestrzeni łazienkowej. Seria Geberit Acanto to propozycja ukierunkowana na asortyment ze średniej półki cenowej, przeznaczony do łazienek prywatnych i powierzchni częściowo udostępnianych dla szerokiego odbiorcy. Dzięki tej serii łazienkowej klienci mogą aranżować łazienkę zgodnie z indywidualnymi pragnieniami i życzeniami, swobodnie dobierając meble i sanitarne elementy ceramiczne – mówi Adam Pillich.

Umywalki o różnych kształtach i funkcjach

W serii łazienkowej Geberit Acanto znalazły się umywalki standardowe, z powierzchnią odkładczą lub bez niej, a także umywalki w zestawie z szafką, o czystych liniach i cienkim rancie. Ze względu na bardzo wąskie krawędzie i niewielkie promienie misek, takie umywalki wyjątkowo dobrze łączą się z meblem. Wszystkie umywalki i meble łazienkowe są ze sobą idealnie zsynchronizowane. Geberit proponuje również umywalkę, która pozwala zaoszczędzić powierzchnię w małych pomieszczeniach lub w łazienkach o niedogodnym aranżacyjnie rozkładzie. W serii Geberit Acanto znalazły się także małe umywalki przeznaczone do łazienek dla gości.

Umywalka z powierzchnią odkładczą po prawej stronie nie tylko wnosi użytkową wartość dodaną, ale również przyciąga wzrok. Akcesoria łazienkowe można stawiać na półce, która stapia się z korpusem miski pod spodem umywalki. Powierzchnia odkładcza jest nieco głębsza niż brzeg całej umywalki.

Toalety – komfortowe i łatwe w czyszczeniu

W serii łazienkowej Acanto znalazły się zarówno zestawy do montażu podtynkowego, jak i WC podłogowe. Wszystkie modele są wyposażone w bezkołnierzowe miski ceramiczne Rimfree®, zamknięte korpusy i ukryte mocowania. Dzięki opcjonalnej funkcji QuickRelease, deski WC można zdejmować za jednym naciśnięciem przycisku, co dodatkowo ułatwia czyszczenie.

Meble do indywidualnej aranżacji łazienek

Meble z serii łazienkowej Geberit Acanto można wykorzystywać osobno, w strefie umywalkowej (szafka z umywalką, szafka pod umywalkę i szafka pod lustro) lub jako rozwiązania koncepcyjne. W tym drugim wypadku klienci mogą zestawiać ze sobą poszczególne rodzaje mebli według własnych potrzeb i dostępnej powierzchni.

Przy projektowaniu mebli łazienkowych połączyliśmy ze sobą różne materiały i wykończenia, na przykład szkło, metal, powierzchnie malowane i drewniane, by w ten sposób nadać im unikalny i nacechowany wysoką jakością wygląd – tłumaczy Sarah Seidel, projektantka odpowiedzialna za serię Geberit Acanto. Fronty z kolorowanego szkła oraz kolorystycznie skoordynowane metalowe uchwyty tworzą jednolitą całość. Elementy chłodniejsze zostały stylowo skontrastowane z dekoracyjnym, dębowym akcentem. Meble są dostępne w czterech różnych kolorach: biały, czarny, lava i piaskowy.

Dla zapewnienia maksymalnego komfortu, w serii łazienkowej Geberit Acanto znalazła się wyjątkowa szafka pod lustro. Cała jej tylna ściana została wyposażona w lustro i oświetlenie, zaś na drzwiczkach bocznych umieszczone są półki do przechowywania. Dzięki takiemu projektowi oraz przeszkleniu ściany wewnętrznej, użytkownik zawsze widzi swoje odbicie, a wszystkie produkty znajdują się w zasięgu ręki. Z myślą o podkreśleniu indywidualnego charakteru łazienki i zachowaniu elastyczności, całą serię uzupełniono wiszącą półką ścienną z wysokim frontem, który może służyć jako reling na ręczniki lub miejsce do przechowywania kosmetyków.

Prosty montaż

WC wiszące i bidety można szybko i bezpiecznie zainstalować, dzięki przeznaczonemu do takich rozwiązań systemowi mocującemu o nazwie EFF1 (ang. easy fast fix, czyli łatwe i proste mocowanie). WC wiszące są oferowane z uprzednio zamontowanymi mocowaniami. Wystarczy zatem nałożyć miskę WC na umieszczone w ścianie gwintowane pręty, a następnie zamocować kluczem sześciokątnym od góry, przez otwory przewidziane do montażu deski WC. Montaż toalety wymaga zaledwie kilku prostych czynności.

System mocujący EFF1, dostępny z umywalkami Geberit Acanto w rozmiarze 90 i 120 cm sprawia, że większe umywalki łatwo jest zamontować samodzielnie. Jest on wstępnie zamontowany na części ceramicznej umywalki i służy do jej przymocowania, po nałożeniu na śruby gwintowe. Dzięki temu, przy montażu umywalki nie trzeba jej przytrzymywać. Na koniec procesu montażu instalator reguluje ułożenie umywalki i zabezpiecza połączenie śrubowe zaślepką.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także