PARTNER PORTALU
W kolorze lila. Łazienka dla dwóch dziewczynek

W kolorze lila. Łazienka dla dwóch dziewczynek

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 cze 2009 14:27

Odcień płytek lilaróż w tej łazience jest spełnieniem dziewczęcych marzeń o domku dla księżniczki.

Niewyjaśniony, lecz niezbity jest fakt, że w pewnym wieku dziewczynki na pytanie o ulubiony kolor szybko i bez wahania odpowiedzą: lilaróż. Pozostając w kręgu dziewczęco-sentymentalnych skojarzeń moglibyśmy porównać to wnętrze do delikatnej chmurki, unoszącej się nad mieszkaniem.

Ta metafora ma swoje uzasadnienie, gdyż łazienka wraz z sypialniami jej dwóch młodych użytkowniczek, znajduje się na antresoli apartamentu. Projektant uczynił z niej wielką... bibliotekę. Między wypełniającymi całe ściany regałami ukryte zostały drzwi prowadzące do pokoi i łazienki.

Łazienka dla dziewczynki

Całość robi wrażenie, jakby książki były przedsionkiem do dziecięcego królestwa. Osobność łazienki dziewczynek na tle mieszkania wynika też z użycia – jedynie w tym wnętrzu – intensywnego koloru lilaróż. Płytki w tym odcieniu pokrywają podłogę i ściany do wysokości ok. 120 cm. Barwą dopełniającą stała się biel, a wesołą, dziewczęcą nutę wniosły dekory malowane w drobniutkie kwiatki.

Łazienkowe meble są już konsekwentną kontynuacją wzornictwa przewijającego się przez całe mieszkanie. Wykonano je na zamówienie z białego, lakierowanego MDF-u. Jeśli przyjrzymy się uważniej dostrzeżemy, że sposób wykończenia frontów szafek przypomina ornamentykę widoczną na bibliotecznych regałach.

Pojemne szafki: przechowywanie w łazience

Choć łazienka służy dziewczynkom, z racji bezpośredniego sąsiedztwa z pralnią, pełni też funkcję pawlacza: w podwójnej, zabudowanej szafie mieszczą się pościel i ręczniki czteroosobowej rodziny. Pojemne są też szafki pod umywalkami i oryginalnie podświetlona szafka umieszczona we wnęce nad sedesem i bidetem. Dzięki nieprzejrzystym frontom można w nich ukryć cały dziewczęcy rozgardiasz, dziś i w przyszłości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także