PARTNER PORTALU
Wanna czy prysznic? Co się sprawdzi w Twojej łazience?

Wanna czy prysznic? Co się sprawdzi w Twojej łazience?

Autor: Redakcja Łazienka.pl
07 lut 2018 11:10

Co wybrać - wannę czy prysznic? Rozwiewamy wątpliwości i pomagamy dokonać wyboru.

Urządzając lub remontując łazienkę, każdy z nas staje przed dylematem – wanna czy prysznic? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – na wybór składa się wiele czynników, takich jak wielkość pomieszczenia czy indywidualne preferencje użytkowników. Specjaliści z Galerii Wnętrz Home Concept przygotowali kilka praktycznych porad, które pomogą rozwiać wątpliwości i dokonać odpowiedniego wyboru.

Oszczędność miejsca i czasu

Kabina prysznicowa to świetne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się we wnętrzach o niewielkiej powierzchni. Zwolennicy natrysków cenią sobie komfort związany z użytkowaniem – to szybki sposób na odświeżenie po całym dniu pracy, po treningu lub doskonała metoda na orzeźwienie o poranku. Zdaniem lekarzy i specjalistów od zdrowego stylu życia to o wiele bardziej higieniczny sposób mycia – podczas prysznica woda wraz z potem i zarazkami na bieżąco spływa wprost do odpływu. W przypadku wanny zanieczyszczenia mogą osadzać się na ściankach, dlatego tak ważne jest systematyczne jej czyszczenie.

Chwila na relaks i odprężenie

W błędzie jest ten, kto myśli, że wanna służy tylko do kąpieli. Dla wielu osób to doskonały sposób na relaks w akompaniamencie muzyki, towarzystwie aromatycznych świec i olejków eterycznych. Takie zabiegi działają kojąco na nasz organizm, pozwalają się wyciszyć i odprężyć. Urządzając łazienkę warto więc wygospodarować miejsce i cieszyć się domowym SPA na co dzień. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wanien, które wkomponują się w każdą przestrzeń. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na możliwości jakie oferuje dane urządzenie, takie jak wbudowany hydromasaż czy dodatkowe podświetlenie.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Stojąc przed wyborem elementów wyposażenia łazienki należy przede wszystkim pamiętać o komforcie jej użytkowników. O ile w przypadku mieszkania singla najlepszym rozwiązaniem jest prysznic, tak rodziny z małymi dziećmi nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez wanny. Kompromisowym rozwiązaniem jest zamontowanie deszczownicy oraz specjalnej kabiny nad wanną – to bardzo ekonomiczne i coraz częściej stosowane udogodnienie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także