PARTNER PORTALU
Wanna na lwich łapach: efekt gwarantowany!

Wanna na lwich łapach: efekt gwarantowany!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 lut 2009 10:02

Szlachetne materiały, wyszukane wzornictwo i ciekawe rozwiązania architektoniczne to główne walory salonu kąpielowego, znajdującego się w pobliżu sypialni.

Umiejscowienie łazienki miało bardzo duże znaczenie przy aranżacji jej przestrzeni. Dostępna tylko z sypialni pani i pana domu, stała się wnętrzem bardzo intymnym – dostępnym wybrańcom, ale również pomieszczeniem naznaczonym piętnem indywidualności. Właścicielom zależało aby pokaźny salon kąpielowy urządzony był komfortowo i elegancko. Z tego powodu w centralnym miejscu pomieszczenia znalazła się dostojna wanna wolno stojąca, wsparta na czterech lwich łapach.

Wanna na lwich łapach

Taka, dość nietypowa w Polsce, aranżacja wymagała zastosowania dodatkowych rozwiązań, np. podestu ukrywającego odpływ, czy też wymurowania murku, w którym zainstalowano przyłącza wodne do baterii wannowej. Może on służyć również jako praktyczna półeczka na dodatki do kąpieli lub dekoracyjne bibeloty.

Prezentowana łazienka status pokoju kąpielowego zyskała nie tylko z powodu efektownego wyeksponowania wanny. Niepowtarzalny klimat i elegancję tchnęły dodatkowo: stylizowane meble, kryształowe żyrandole i kamienna okładzina.

Marmurowe płytyki na ścianach i podłogach

Marmurowymi taflami wyłożona została cała podłoga i część ścian. Postawienie gołej stopy na kamiennej okładzinie zwykle wywołuje dyskomfort, z tego powodu w podeście, znajdującym się w bezpośredniej bliskości wanny i oddalonego o kilka kroków prysznica, zamontowano ogrzewanie podłogowe.

Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – rozchlapana woda szybko wysycha. Elegancja tego wnętrza bije z każdego szczegółu. Uwagę przykuwają inspirowane stylem art déco meble, ozdobne sztukaterie czy też, wkomponowane w jedną ze ścianek, tworzących prysznic znaki zodiaku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także