PARTNER PORTALU
Wanna na pierwszym planie. Łazienka do relaksu

Wanna na pierwszym planie. Łazienka do relaksu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Priorytetem była wanna. Taka, w której kąpiel byłaby czystą przyjemnością i pretekstem do relaksującego odpoczynku. Ale w łazience musiała znaleźć się także kabina prysznicowa...

Wanna i jej otoczenie dominują, kabina jest wygodnym i eleganckim miejscem natrysku, ale zawsze w cieniu. Chociaż w pierwotnych planach przewidziane były dwie łazienki, właściciele uznali, że jedna w zupełności im wystarczy. Swoje mieszkanie traktują bardzo osobiście, niemal intymnie, życie towarzyskie pozostawiając za jego progiem.

Stąd jedno z tych wnętrz zamieniono na pomieszczenie gospodarcze o wielu funkcjach, drugie stało się łazienką wzbogaconą o relaksujący akcent. Do łazienki wchodzi się z miniholu w małżeńskiej sypialni. To cały intymny kompleks, w którym z przestrzenią z łóżkiem sąsiaduje balkon, jest wydzielona obszerna garderoba i właśnie łazienka.

Okrągłe nablatowe umywalki

Jej wyraźnie prostokątny kształt pomógł w wyodrębnieniu części higienicznej i relaksującej, a aranżacja podkreśliła ich rangę. Pierwsza ze stref zaspokaja podstawowe potrzeby – wzdłuż ściany znalazły się dwie umywalki i po przeciwnej stronie sedes oraz kabina prysznicowa.

Okrągłe nablatowe misy ustawiono na wykonanej na zamówienie szafce. Obszerna, z szufladami, pokryta jest jasnym brzozowym fornirem i zwieńczona blatem z malowniczego ciemnobrązowego marmuru. Jest nie tylko użyteczna, ale i dekoracyjna.

Lustro na całej ścianie za umywalkami z zainstalowanymi na nim designerskimi bateriami i kinkietami dodaje głębi i niewymuszonej elegancji wąskiemu wnętrzu.Jednak dominująca i przesądzająca o charakterze łazienki jest oprawa wanny.

Grafitowe płytki łazienkowe

 

Szeroki pas grafitowych płytek ciągnie się od wejścia przez całą długość wnętrza, przepływa na obudowę wanny i dalej wspina na ścianę dotykając sufitu. Tutaj zamienia się w podwieszaną prostopadłościenną bryłę z dwoma rzędami lampek, stając się odwzorowaniem i dopełnieniem grafitowego ciągu.

Usytuowanie wanny tworzy zakątek odizolowany od reszty dobudowanymi po bokach ściankami. Jego wewnętrzną przestrzeń zwielokrotniają lustra – umieszczone naprzeciw siebie, nad krótszymi bokami wanny, tworzą magiczny świat odbić, za każdym razem inny i zawsze fascynujący. Tafle luster są podgrzewane, nic więc nie burzy i nie zakłóca przyjemności gorącej kąpieli.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także