PARTNER PORTALU
Wanna na poddaszu: łazienka dla dzieci

Wanna na poddaszu: łazienka dla dzieci

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
27 marz 2009 13:37

Aranżacja łazienki na poddaszu jest podpowiedzią, jak subtelną klasyką poruszyć dziecięcą wyobraźnię. Wesoły nastrój, spokojne, ale pełne energii barwy, nuta relaksu, przytulne ciepło i delikatny chłód. Harmonia wielu form w jednej kompozycji.


Użytkownikami łazienki są dzieci, więc to ich gusta i potrzeby wyznaczały kierunek aranżacji. Przemyślenia wymagał dobór materiałów i kolorystyki, na tyle uniwersalnych, by odpowiadały poczuciu estetyki chłopca i dziewczynki. Śnieżnobiałe płytki i biel skośnych ścian są odpowiedzią na konieczność optycznego powiększenia i rozświetlenia wnętrza.

Czystości tej nie zakłóca obecność mebli i sprzętów. Podkreśla ją natomiast czytelny układ stref funkcjonalnych. Całą kompozycję zamyka wanna, efektownie wkomponowana w skos jednej ze ścian.

Klasyczne proste baterie

Klasyczną prostotą odznaczają się też baterie. Ich minimalistyczna forma sprawia, że pełnią swoje funkcje, nie będąc dodatkową dekoracją. Surową geometrię łamią opływowe kształty sedesu i bidetu, a przede wszystkim masywne obłe umywalki. Dzięki nim wnętrze zyskuje nieco krągłej miękkości i staje się bardziej przytulne.

Do stworzenia szerokich pionowych pasów, których zadaniem – obok dekoracji - jest także podwyższenie wnętrze, użyte zostały duże, rektyfikowane płyty. Zastosowanie minimalnych fug pozwoliło zachować ciągłość zdobiących je wzorów. Wesołe róże, pastelowe fiolety, popielaty błękit i oliwkowa zieleń to radosna, lecz stonowana paleta barw.

Łagodnie faliste linie każą wyobraźni odpłynąć w marzenia i lekko unosić się z wiatrem. Powrót do rzeczywistości to krok po, dominującej w swym wyrazie, ciemnografitowej podłodze. Dzięki lekko porowatej powierzchni pełni ona funkcję antypoślizgową, jest też niezaprzeczalną bazą kompozycyjną, dodającą wnętrzu stabilności. To na niej powstało wnętrze, gdzie prostota codzienności otwiera się na barwny świat dziecka i jego pragnienia. (AL)

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także